RX590 Nitro SE değerlendirme

Evet arkadaşlar son 2 gündür RX590 Nitro SE Modeli ile sorun yaşayan arkadaşlar vardı. Alacak arkadaşlara fikir olsun diye konu açmak istedim.

Öncelikle kartın arka plakasına dokunduğunuzda aşırı sıcak, ama 75 derecenin üstünü görmedim.
Fanlar sesli çalışıyor. (Fan sesi takıntısı olana kesinlikle tavsiye etmiyorum. )
75 derecenin üstünü hiçbir şekilde görmedim.
Şu an için Watman hatası almadım. Redeon ayarlarını fazla kurcalayan birisi değilim.

Yarın akşam üstü fotoğraf çekip atacağım şu an foto çekemedim.
Alınır mı, alınmaz mı kısmına gelirsek diğer modellerin fan sesleri ve sıcaklık değerlerini bilmiyorum.
Ben 1340 TL'ye aldım. Farklı markalarda daha ucuz düzgün soğutmalı bir model bulunursa neden olmasın.

Beklentilerimi şu an için karşıladı sıcaklık değerleri 75 76 derece beklediğim değerlerdi. Beni üzen kısım fan sesleri oldu.

Almayı düşünen arkadaşlara umarım fikir verici olacaktır. İlerleme oldukça buraya resim yazı tarzında paylaşım yapacağım.

Test Sistemim

Ryzen 5 1600 revizyon2 yeni üretim Çin modeli (efsane ürün Siddetle tavsiye ediyorum )
Corsair 16 GB 3000 MHz DDR4 RAM
Gigabyte'e B450M anakart
Samsung Evo 850 250 GB SSD
600 Watt 80 Plus PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız kasa nedir? FAN sesi konusunda kasanında önemi varda onun için soruyorum. Eğer ses yalıtımı ve hava akışı düzgün bir kasa kullandığınız halde FAN sesi çoksa o zaman sıkıntı yani gerçekten FAN sesi problemi vardır.

Kullandığınız kasa nedir? FAN sesi konusunda kasanında önemi varda onun için soruyorum. Eğer ses yalıtımı ve hava akışı düzgün bir kasa kullandığınız halde FAN sesi çoksa o zaman sıkıntı yani gerçekten FAN sesi problemi vardır.
Coolmaster k380 benzeri bi kasa kullanıyorum coolmaster ın bi modeli ama tam hatırlamıyorum hava akısı cok iyi

Evet arkadaşlar son 2 gündür RX590 Nitro SE Modeli ile sorun yaşayan arkadaşlar vardı. Alacak arkadaşlara fikir olsun diye konu açmak istedim.

Öncelikle kartın arka plakasına dokunduğunuzda aşırı sıcak, ama 75 derecenin üstünü görmedim.
Fanlar sesli çalışıyor. (Fan sesi takıntısı olana kesinlikle tavsiye etmiyorum. )
75 derecenin üstünü hiçbir şekilde görmedim.
Şu an için watman hatası almadım. Redeon ayarlarını fazla kurcalayan birisi değilim.

Yarın akşam üstü fotoğraf çekip atacağım şu an foto çekemedim.
Alınır mı, alınmaz mı kısmına gelirsek diğer modellerin fan sesleri ve sıcaklık değerlerini bilmiyorum.
Ben 1340 TL'ye aldım. Farklı markalarda daha ucuz düzgün soğutmalı bir model bulunursa neden olmasın.

Beklentilerimi şu an için karşıladı sıcaklık değerleri 75 76 derece beklediğim değerlerdi Beni üzen kısım fan sesleri oldu.

Almayı düşünen arkadaşlara umarım fikir verici olacaktır. İlerleme oldukça buraya resim yazı tarzında paylaşım yapacağım.

Test Sistemim

Ryzen 5 1600 revizyon2 yeni üretim Çin modeli (efsane ürün Siddetle tavsiye ediyorum )
Corsair 16 GB 3000 MHz DDR4 RAM
Gigabyte'e B450M anakart
Samsung Evo 850 250 GB SSD
600 Watt 80 Plus PSU
Ben de kullanıyorum fanı Afterburner otomatik ayarlıyor 40 civarı geziyor hiçte ses çıkarmıyor bence kasanda sorun olabilir Gamepower Horizon kullanıyorum hatta %100'de fanı kullandım kulaklık olduğu için rahatsız etmedi beni

Evet 50 dereceye kadar fan çalışmıyor. Buğün Kasayı açtım ses kaynağına inmek için ve Sorunun Highpower marka psu nun fanlarından geliğini fark ettim. Şuan Thermaltake 650 watt 80 plus rgb psu buldum 300 TL ye onu alıcam. Kendi psu mu ise iade edicem.
Ekran kartı hakkında kendi deneyimlediğim kadarıyla ,

Ekran kartı sessiz çalışıyor ( ses sorunu psu kaynaklı olduğu anlaşıldı)

1080p oyunculuk için gayet tatminkar + Pubg Steam de test etme imkanı buldum 1080p Ultrada +80 fps ve üstü değerleri çok akıcı bir şekilde aldım.

Arka yüzeyinde bulunan ısı dağıtıcı çok ısınıyor. ama kart 75 derece üstünü testlerde yada uzun süreli kullanımda görmedim. Bu arka tarafta ısı dağıtıcının işini iyi yaptığına çekirdekteki ısıyı iyi bir şekilde aldığına işaretmidir ? Bilmiyorum ( Aynı kartı kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. )

Wattman hatası almadım sistemim kapanmadı. Redeon ayarları ve Redeon görüntü ayarları ile fazla ilgilenmiyorum. Örneğin oyun ayarlarında MSSA x8 iken Redeon ayarlarında x2 yapmak bence Kartı daha fazla yoruyor(kendi düşüncem) . Yada karta hız aşırtma uygulamıyorum . Çünkü bu kartı alırken zaten en yüksek frekansa yükseltilmiş diye alıyoruz. Hız aşırtma yapıcaksak diger modelleri alıp hız aşırtırım.

Alınabilir mi ? konusuna gelirsek (AMD için genel konuşucam ) iade kabul eden firmadan kaymak gibi alınır. Sorun yaşarsanız kartta hata alıyorum değil. İstediğim performansı alamadım diyin size geldiği şekilde yollayın Herkeze iyi forumlar dilerim umarım birilerinin işine yarıyacaktır.

Son düzenleme:
reiz sistem parçalarını nerden aldın ne kadara aldin
sess sorunun bitti mi aynı sistemi almayi planlıyorum da

n11 den 11.11 indiriminden toparladım

İşlemci kesinlikle (Ne ararsan var ) adlı kullanıcısından al (revizyon model olma ihtimali %90
Anakart N11 Gigabayte b450m
Ram N11 corsair 3000 mhz 8 gb 2 adet
Ekran Kartı Sinerji Bilgisayar kendi sitesinden sipariş geçtim kargo dahil 1348 TL
Ses sorunumu kaliteli bir psu alarak çözdüm başından beri ses yapan parça psu imiş zaten.
Thermaltake 650 watt 80plus rgb modelini aldım 300 TL ye çevremdeki esnaf bilgisayarıdan (Sıfır olarak)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı