Çözüldü RX590 sistem Valorant'ta 50 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Perceival

Megapat
RAM
XPG Gammix D10 8GB 3000 Mhz
Ekran kartı
Sapphire RX590 Pulse
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 2600
Ultrada 150 FPS alıyordum fakat format attıktan sonra FPS değerlerim bazı oyunlarda, özellikle Valorant'ta çok düştü, şu an 50-60 gibi değerler alıyorum. BIOS, Windows, ekran kartım ve driverların hepsi güncel durumda. Bu sorun Radeon'nun hız aşırtma ayarını yaptıktan sonra oldu, ayarı da tam yapamadım çünkü PC siyah ekranda kaldı bende PC'yi reslemek zorunda kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Uçamayan_bal0n Bahsettiğiniz ayarlar yapılı. DDU uygulamasını da 2 kere kullandım son sürüm kurdum farkeden bir şey olmadı.

Bu rehberdeki çözümü uygularak sorunumu kökten çözdüm, ek olarak ALT + TAB'larım hızlandı.

@lazye Rehber için teşekkür ederim eline sağlık.
Hayatımda Rx ekran kartı kullanmadım fakat nvidiadaki gibi ekran kartı ayarları vardır diye tahmin ediyorum eğer varsa özellikle kaliteyi yüksek performans ve güç yönetimini maksimumu tercih et seçeneğini seç sadece bunlar bile büyük fps artısına sebep olurlar birde ekran kartındaki driver kalıntılarını silmek için display driver uninstaller kullanabilirsin temiz bir driver kurarsın sonrada

@Uçamayan_bal0n Bahsettiğiniz ayarlar yapılı. DDU uygulamasını da 2 kere kullandım son sürüm kurdum farkeden bir şey olmadı.

Bu rehberdeki çözümü uygularak sorunumu kökten çözdüm, ek olarak ALT + TAB'larım hızlandı.

@lazye Rehber için teşekkür ederim eline sağlık.

Son düzenleme:
Çözüm
@Perceival rica ederim :) rehberin altına da olumlu yorum yaparsanız sevinirim, iyi günler.

Geri
Yukarı