RX590'dan RTX 3050'ye geçilir mi?

Wiro8

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

RX590 ekran kartım var bu ekran kartı 3 yıllık oldu olacak. Ekran kartımın verdiği performans ve driver sorunlarından gına gelmeye başladı bende bu nedenle ekran kartımı değiştirme kararı aldım. İlk başta RTX 4060 çıkınca kendime yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyordum fakat hem fiyat konusunda hem de kartın satılışı ertelenirse diye bu fikirden vazgeçip kendime geçici bir ekran kartı almaya karar verdim. Aklımdaki plan şu:
Şu anda 2. el RX590 ekran kartları 6000 TL civarında. Kendi ekran kartımı satıp üstüne 1.000-1.500 TL ekleyip bir RTX 3050 almayı planlıyorum.
RTX 4060 çıkış yaptıktan birkaç ay sonrada bilgisayarımı satıp yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum.
Yorum ve önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

Bütçenizde bir sıkıntı yoksa neden olmasın.

İlla NVIDIA isterseniz minimum 3060 alın. AMD isterseniz 6600 veya 6600XT(bulunursa) iyi gider.

3050 bence fiyatını hiç hak etmiyor. 6600 de tercih etmezsiniz diye düşünüyorum. O karttan minimum 3060’a geçilmeli diye düşünüyorum.
eğer ki 3060'a geçersem darboğaz olabilir ve güç kaynağım 3060 ı besleyemeye bilir ekstra masraf çıkartır kısacası 500W güç kaynağım var Ryzen5 2600 işlemcim

eğer ki 3060'a geçersem darboğaz olabilir ve güç kaynağım 3060 ı besleyemeye bilir ekstra masraf çıkartır kısacası 500W güç kaynağım var Ryzen5 2600 işlemcim
Öyle abartılı bir darboğaz yaşanacağını sanmıyorum, bu darboğaz işi çok abartılıyor bence. 500W PSU da eğer kaliteliyse hayli hayli yeter. 590 daha fazla güç tüketiyor olabilir hatta.

RX6600 alınabilir, önceki serilerin aksine stabil çalışıyor gibi 6000 serisi. Hele ki kart şu an en düşük fiyatından satılıyorken bence düşünülmeli.

Öyle abartılı bir darboğaz yaşanacağını sanmıyorum, bu darboğaz işi çok abartılıyor bence. 500W PSU da eğer kaliteliyse hayli hayli yeter. 590 daha fazla güç tüketiyor olabilir hatta.
Peki sizce Asus 3060 1 fanlı modelini alıp. RTX 4060 çıktıktan bir kaç ay sonra kendi bilgisayarımı satıp yeni bir bilgisayar almak ne kadar mantıklı olur ? veya bilmiyorum belki de FPS değerlerimden memnun kalmayana kadar beklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…