RX6500 XT düşük FPS veriyor

DarlDixon

Centipat
Daha fazla  
Sistemim:

RX 6500 XT ekran kartı.

i310100F işlemci.

H410M V3 anakart.

2x8 G.Skill RAM 3200MHz.

500W Power Supply.

Bazı oyunlarda FPS düşüklüğü oluyor mesela Rust'ta karakola gidince FPS'im 50ye kadar düşüyor normalde 80 70 90 falan alıyorum ama bazı bölgelerde ekranı çevirince FPS 80'den 40'a düşüyor ya da evin fazla olduğu yerlede ani FPS düşüyor 80ken 45 50 almaya başlıyorum o bölgeden çıkınca düzeliyor. Rust oyununda böyle bir problem yaşıyorum mesela Metro Exodus'ta yüksek ayarlarda oynuyorum oyunda bazı bölgelerde Alt Tab attığımda FPS 20ye düşüyor sonra çıkıp giriyorum düzeliyor. GTA 5'in kendisinde sorun yok Online offline olarak ama FiveM'e girince sıkıntı var normalde GTA 5'i Very highta highta oynuyorum ama FiveM'de hepsini higha çektim bazı yerlerde 110 FPS alıyorum bazı yerlerde 50'ye düşüyor. Bir de fareyi çevirdiğim zaman oluyor bu FPS problemi Rust ve FiveM'de niyeyse aynı sorun var diğer oyunlarda FPS değerlerim normal gibi Valorant falan inşallah düzgün bir şekilde derdimi anlatabilmişimdir. Sizce ekran kartımda bir sıkıntı mı var teknik olarak?

İnternetten RX 6500 XT ve i310100F le oyunlardaki performansa bakarak bunu söylüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunu var mı?

Ekran kartı hayret edici bir şekilde 65 derece üstünü görmedim 67 derece oldu bir kere.

Ekran kartı hayret edici bir şekilde 65 derece üstünü görmedim 67 derece oldu bir kere.

Anlamadım sorun oyunlarda bazılarında ekranı çevirdiğimde ani gelen FPS düşüşü Rust'ta bu oluyor FiveM'de de başka oyunda böyle bir problem görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı