RX6600 bilgisayar takılıyor

onetrip77

Centipat
Daha fazla  
Selam yeni bir PC aldım bilgisayar sorunsuz ama Minecraft oynarken arkada bir Discord yayın ekranı açık kalınca veya YouTube video açık olunca videonun oynadığı sekme arkada kalınca oyunu sanki 20Hz oynuyor gibi oluyorum, çözümünü bilenler yazabilirse sevinirim. Şüphelendiğim bir şey var. Monitörüm 60Hz 21inc ve eski monitör. Acaba yeni 165Hz bir monitör alırsam sorun ortadan kalkar mı? PC özellikleri: Sapphire Pulse RX6600 Ryzen 5 5500 16 GB RAM Gigabyte B450M k

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü kullanıyor musun?

Evet VGA kablosunu HDMI kablosuna dönüştüren bir dönüştürücü kullanıyorum ondan mı kaynaklanıyor acaba?

Minecraft işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için olabilir, Discord ayarlarında donanım hızlandırma tarzı bir ayar vardı ama tarayıcıyı bilmiyorum.

CPU kullanımı %7 oluyor genelde GPU kullanımı ise %99

Evet VGA kablosunu HDMI kablosuna dönüştüren bir dönüştürücü kullanıyorum ondan mı kaynaklanıyor acaba?

CPU kullanımı %7 oluyor genelde GPU kullanımı ise %99
Hocam normal vanilla Minecraft oynarken GPU'nuz %99 mu oluyor yoksa arkada discordda yayın falan açıkken mi? Normal vanilla Minecraft'ta GPU'nuzun %99 olması biraz garip ama arkada yayın açıksa donanım hızlandırmayı kapatmayı denediniz mi?

Hocam normal vanilla Minecraft oynarken GPU'nuz %99 mu oluyor yoksa arkada Discord'da yayın falan açıkken mi? Normal vanilla Minecraft'ta GPU'nuzun %99 olması biraz garip ama arkada yayın açıksa donanım hızlandırmayı kapatmayı denediniz mi?

Minecraft PvP oynuyorum Launcher kullanıyorum lunar Client badlion Client vs. kullanırken GPU %99 oluyor arkada yayın kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı