Ryzen 1200 İçin SSD Önerisi

SSD almaktaki amacını sorarken,SSD'nin tam olarak işlevini bilmeyenler var. Bazıları oyunu SSD'e yükleyerek FPS artacağını filan düşünüyor. Seninde dediğin gibi oyunlardaki tek etkisi çift tıkladıktan sonra oyunun açılma süresi ve oyun arası geçişler. Çizim programı kullanmıyorsan M.2'e gerek yok. Ucuz bir SSD yanına ekleyebiliyorsanız RAM yeterli olucaktır.
Aynen kardeşim o geçişlerde çokça beklememek için alacağım. O zaman dediğin gibi yapıp bütçeyi çok yükseltmeden uygun birşeyler almam daha mantıklı olacaktır. Ek olarak bu okuma yazma hızlarının olayı nedir? Müsait bi vaktinde onu da kısaca özetleyebilme şansın var mıdır?

Yazma hızı bir program veya oyunu SSD'e yüklerken ki hızı. Okuma hızı SSD'nin içindeki oyun veya programı daha önceden bahsettiğim gibi oyuna çift tıkladıktan sonra açma ve oyun içerisindeki geçiş süreleri. SSD'nin okuma yazma hızı ne kadar hızlı olursa bu işlemler o kadar hızlı olur.

Yazma hızı bir program veya oyunu SSD'e yüklerken ki hızı. Okuma hızı SSD'nin içindeki oyun veya programı daha önceden bahsettiğim gibi oyuna çift tıkladıktan sonra açma ve oyun içerisindeki geçiş süreleri. SSD'nin okuma yazma hızı ne kadar hızlı olursa bu işlemler o kadar hızlı olur.
Anlaşıldı kardeşim çok çok teşekkür ediyorum zahmet verdim. Iyi günler olsun.

Bunu alabilirsiniz. Adata XPG Gammix S11 240GB 3200/1700 MB/s NVMe M.2 SSD (AGAMMIXS11 240GTC) - SSD - Bilgisayar Bileşenleri

Ekstra RAM öneririm: Aynı markanın 8 GB 2400 MHZ olanından alın. Daha sonra dilediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. 3-4 sene sonra işlemci Anakart, toplu değişim yapabilirsiniz.
Dün incelediğim ssd bu idi. Pc toplamadan önce de buraya danışarak yapmıştım. Hata yapmayayım diye ssd konusunu da danışayım demiştim. Kafamdaki ssd buydu benim de. Ram de dediginiz gibi yapacağım 2400 8gb gskill var aynısından 1 adet daha ekleyip uzun bi süre dokunmayı düşünmüyorum sisteme :) tekrar tekrar teşekkür ederim.

Önemli değil, Adata gayet kaliteli marka. SSD Gayet hızlı ve güzel. Evet aynı RAM'den bir tane daha alın. 3-4 Sene sonra Ryzen 3000 falan çıkar alırsınız öyle yükseltirsiniz. İyi günler, iyi sosyaller beni unutma sistem toplama konusunda 4 sene sonra bile etiketleyebilirsin, görüşmek üzere.

Konu kapatılabilir, @Mr.Acar

Önemli değil, Adata gayet kaliteli marka. SSD Gayet hızlı ve güzel. Evet aynı RAM'den bir tane daha alın. 3-4 Sene sonra Ryzen 3000 falan çıkar alırsınız öyle yükseltirsiniz. İyi günler, iyi sosyaller beni unutma sistem toplama konusunda 4 sene sonra bile etiketleyebilirsin, görüşmek üzere.

Konu kapatılabilir, @Mr.Acar
Stoklarda gskill 8 gb 2400mhz kalmadığı yazıyor. Şu an ellerinde 3000 mhz olanı varmış. Bunu alsam herhangi bir sorun sıkıntı yaratır mi? Ya da farklı mhz ler olduğu için performansı etkiler mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı