Ryzen 1500X için 900TL ekran kartı tavsiyesi

En ucuza bulduğun 1050 Ti modelini alabilirsin. İlla ki bütçenin tamamını kullanmana gerek yok. Çünkü en pahalı model ile en ucuz model arasın da bir performans farkı yok. Her marka zaten belli bir seviyenin üzerinde artık. Yada hepsiburada KDV indirimini bekleyebilirsin. 1050 Ti 700 lira bandındaydı.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. PSU almayı düşünmüyordum açıkçası. Kasayı da değiştirip şu ürünü alsam içerisindeki güç kaynağı yeterli olur mu?
CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-04 80PLUS 600W KIRMIZI/SİYAH MidT ATX KASA

Ekran kartı bütçemi de etkileyecek sanırım bu durum. Ekran kartı olarak bu sisteme ASUS RX560 4GB GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı alsam bir darboğaz sorunu yaşatır mı bana?
Bence kasadan kıs ama ekran kartından kısma pişman olursun elindeki kasayı ve PSU yu sat ve yeni kasa + Gtx 1050Tİ al para yetmiyebilir fakat max 150 TL eksik olur artık kasa+PSU yu kaça satarsanız ama kesinlikle o 150 tl civarı parayı artık elinizde yoksa biriktirdiğinize kesinlikle değecektir.

Profesyonel bir oyuncu değilim arkadaşlar, sadece heves ettim merak saldım girdim bu işlere. Kullandığım monitör 1600 x 900 çözünürlükte çalışıyor ve monitörümü uzun bir süre değiştirmeyi düşünmüyorum. Yazılımcıyım ve çoğunlukla oyun oynamam. Ara sıra kafamı dağıtmak için GTA V falan gibi güncel oyunları oynayacağım bir de iki yiğenim var oyun meraklısı ikisi de. Onlar geldiğinde oynayabilsinler diye bir kart alıcam.

Şuan sizin tavsiyelerinize dayanarak benim için en uygun kart şu; http://www.vatanbilgisayar.com/msi-...-oc-gddr5-128bit-nvidia-dx12-ekran-karti.html ama sanki http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rx560-4gb-gddr5-128bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html daha f/p ürünü gibi geliyor bana niyeyse. Bu hafta sonu karar verip birini alacağım.

Bilgisayar güvenliği konusunda biraz takıntılı bir adamımdır. Bilgisayarım ve monitörüm 650V'lık küçük bir UPS'e bağlı, o UPS de akım korumalı bir prize takılı. Kullandığım PSU geçen sene aşırı yük ve gerilim koruması var hemde uygun fiyatlı diye almıştım. Aldığım parçalar çok pahalı olmayabilir ama bilgisayarıma (ekmeğimi de ondan kazandığım için) gözüm gibi bakıyorum. :) Gerçekten bir PSU almam gerekir mi? Şuanda kullandığım PSU tam olarak şu; Codegen MX450 450W 12cm Sessiz Fan 2IDE+3SATA+1PCI-EX6 Siyah Fiyatı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı