Ryzen 1600X ve GTX 1070 Benchmark testleri

BF3 %53 kullanım GPU 120 FPS online mod

Onun için sorduk, çözünürlüğü 2K alıp deneyin, monitör yoksa bile, DSR açın.
1920-1080 ultra ayarlarda alınan sonuç bu.

Herkese iyi forumlar.
Öncelikle şunu soracağım benchmark ve 3DMARK ile sistem testi yapılırken overclocklu bir sistem ile normal durumdaki sistem arasında fark olur mu yoksa program stabil ayarlardamı test ediyor ? Bir diğer konu ise;
Eki Görüntüle 249310
Eki Görüntüle 249311

Sistemimin Benchmark sonuçları resimde görüldüğü gibi işlemcim ve ekran kartım ortalamanın altında çıktı sizce sebebi nedir ve nasıl çözebilirim? Ve son olarak:

Eki Görüntüle 249312
Burada da 3DMARK programında yaptığım test sonuçları mevcut. Tüm testlerin %87'sinden daha iyi sonuç aldım.

Genel olarak baktığımda testlerde iyi sonuçlar alıyor sistem fakat dün BF3 oynarken MSI Afterburner programı ile test ederken sürekli FPS düşüşleri yaşadım. İşlemcim %40'larda çalışırken ekran kartım %50 ile %70 arasında gitti geldi ara ara 90'ları geçti fakat Recep abilerin yaptığı testlerdeki gibi sabit 90 üzerinde çalışmadı hiç. Bunun sebebi nedir?
@Nazım Paşa hocam kusura bakma mecbur kaldık etiketlemeye sence sorun nedir ?

Dosya Ekleri

• IMG_8011.JPG
    IMG_8011.JPG
    264,5 KB · Görüntüleme: 56
Çözünürlük ve ayarları arttırıp deneyin. BF3 eski bir oyun sorun ondan da kaynaklanıyor olabilir. Sonuçta bir de çözünürlük ve ayarları arttırıp dener misiniz?

B
Çözünürlük ve ayarları arttırıp deneyin. BF3 eski bir oyun sorun ondan da kaynaklanıyor olabilir. Sonuçta bir de çözünürlük ve ayarları arttırıp dener misiniz?
Bu akşam bf1 de test yapılacak sonrasında tekrar yardım isteyeceğiz. Bu arada diğer testler hakkında düşüncen nedir ?

Usta ayarlarda 1920-1080 üstü çözünürlük yok monitör eski ondan mı ? Nvdıa denetim masasından mı yükselteyim çözünürlüğü ?

Hayır. Kart kendi ayarlar. Kartın %100 kullanılmadığı her zaman darboğaz diye bir şey olmaz.

Hayır. Kart kendi ayarlar. Kartın %100 kullanılmadığı her zaman darboğaz diye bir şey olmaz.
Ben videolarda hep 99 kullanım gördüğüm için sanıyodum ki her ayarda öyle oluyor internette baktığım zamanda hep öyle yazmışlar çoğu yerde şuanda 1920-1080 ve 4 k ultrada test ettiğimde olayı net anladım teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı