Ryzen 1700 için anakart önerisi

DDundar

Hectopat

Bu sistem için zaten bir anakart almıştım ama uyuşmazlık sorunu yaşadım. Anakartım ROG STRIX X370-F GAMING | Anakart | ASUS Türkiye.
Asus'u arayıp görüştüm ürünlerin seri numarasını verdim bu ekran kartının bu anakart ile uyuşmadığını söyledi. zaten topladığımda da 1 uzun 3 kısa bip sesi geliyordu. GTX 1070 Ti için 3.0 destekli bir anakart almam gerekiyor. Uyumlu bir anakart için yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı uyumlu anakartınız ile. Yanlış bilgi verilmiş.
Sorunu tam anlamıyla anlatırsanız, yardımcı oluruz.

Ekran kartı uyumlu anakartınız ile. Yanlış bilgi verilmiş.
Sorunu tam anlamıyla anlatırsanız, yardımcı oluruz.
Bilgisayar parçalarını toplayıp çalıstırdık ekran kartını görmedi sanırım bilgisayarı açamadık asusu aradım önce uyuştuğunu söyledi sonra biraz daha bekletip 1070 ti A8G ekran kartı modelinde çalışmadığını söyledi bu anakart ile çalışan ekran kartı listesini istedim onların içinde de 1070ti yoktu 1070 - 1080 - 1080 ti vardı
Ekran kartı nasıl uyumsuz olabilir ben de şaşırdım, bilgi veren arkadaş başından savmak için söylemiş olabilir mi teyit etmekte fayda var.
Bende anlamadım anakarta baktığımda 3.1 desteklediği yazıyo ekran kartının üstünde de 3.0 destekli olduğunu belirtiyo
Bilgisayarcıya götürdüm yeniden topladı kasayı 1-2 kabloda sıkıntı varmış ekran kartı tam oturmamış sanırım asusada selam olsun çalıştırıyor ekran kartını :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı