Ryzen 2400G APU sistem toplama

Bymuti

Decapat
Arkadaslar merhaba. Dun sabah HB indiriminden 2600 TL'ye bir sistem topladim umarim yorum yaparsiniz.

İslemci: Ryzen 5 2400g
Anakart: MSI Bazooka v2 b450m
RAM: Adata XPG Gammix D10 8 GB (4x2) 3000 MHz
Harddisk: WD Blue 1 TB 7200 rpm
Kasa: Dark sentiel 500 wolt 80 + bronze

Radeon 570 ekran kartiyla SSD'yi daha sonra dusunuyorum bir APU olarak ne durumda gozukuyor? B450M BIOS guncellemesi gerektiriyor mu? Simdiden tesekkurler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Online oyunlar oynayacaksanız bazen anlık takılmalardan şikayetiniz olabilir. Güncel sürücüsüleri takip edin ve yükleyin. Düzelmezse usb 3.0 yuvasını kullanmayın. Yani deneye deneye... ☺. Ram 16 GB olsa daha iyi olurdu. Tabi oyun oynayacaksanız. İlk yapacağınız, bir kez de olsa gerek oyunda gerekse normal kullanımda işlemci ısısını ölçün. Amd bu belli olmaz. Sıcaklığın kaçlarda dolandığını bilin .

Son düzenleme:
Uzun bir süre APU devam edeceksen ve güncel oyunları oynama düşüncen varsa RAM'lerin 16 GB 3000 mhz yada 3200 mhz olması çok daha iyi olurdu ki şu zamanda 8 GB, sistem APU olsun veya olması yetersiz kalmaya başladı.

Uzun bir süre APU devam edeceksen ve güncel oyunları oynama düşüncen varsa RAM'lerin 16 GB 3000 mhz yada 3200 mhz olması çok daha iyi olurdu ki şu zamanda 8 GB, sistem APU olsun veya olması yetersiz kalmaya başladı.
Bios OC sayfasından ramlarin Mhz değerlerini yükseltebilir. Ben yükselttim. Tabi onu da az az yükselte yükselte stabil olanı bulana kadar deneyeceksin.

Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar . genel olarak topladigim sistemden memnunum oyunlarda stabil oyun oynayabiliyorum. Bir tek youtube de video izlerken tam ekrana tikladigim zaman anlik bi kararma olabiliyor bazen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı