Ryzen 2400G sistem toplama

FurkanKo

Hectopat
Daha fazla  
1536767076736.png

Şöyle bir sistem topladım arkadaşlar. Önerilerinizi almak istiyorum genellikle oyun çok fazla oynamam. Sosyal medya uzmanlığı yapmaktayım çok fazla sekme çalıştırıyorum. Ondan dolayı bana donmadan sayfa geçişlerini hızlı yapmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fazla oyun oynamıyorsanız ve yüksek kapasiteye ihtiyacınız yoksa 1TB Harddisk yerine 120/128 GB SSD almanızı öneririm.

Güncel AAA oyunlarda RAM darboğazı yaşarsın. 8 GB'ın ikisini APU ekran kartı kullanacak sonuçta. RAM' 16 GB yapmaya çalışın, olmazsa ve yakın zamanda ekran kartı takmayı düşünmüyorsan; AAA oyun oynamak için R3+ GTX 1050/1050 Ti sistem alman daha iyi olur.

Kasayı değiştirin ve kaliteli bir PSU tercih edin. 3 Ay boyunca Frisby PSU kullandım bilgisayar hayatta olduğunu şükrediyor şimdi.
Bütçem maalesef 3000 TL kadar kredi kartına taksit yapacağım için faizsiz kampanya kullanacağım şuanlık 5-6 ay idare etmesi yeterli beni sonra eklemeler yapacağım.
Sizce şu anlık hali ile beni memnun eder mi?

AAA oyun oynayacaksan RAM darboğazı yersin, memnun etmez. Ne yapacaksın?
Oyun oynamıyorum oynarsam bile oynadığım belli ETS2 MP + Payday 2 iş yaptığım için bilgisayar üzeri oyun pek oynamaıyorum, Playstation var saten oyun sevdalısı biri değilim sadece benim tarayıcı üzerindeki işlemlerimi kasmadan sekmeler arası hızlı geçişler sağlasın yeterli :)

Oyun oynamıyorum oynarsam bile oynadığım belli ETS2 MP + Payday 2 iş yaptığım için bilgisayar üzeri oyun pek oynamaıyorum, Playstation var saten oyun sevdalısı biri değilim sadece benim tarayıcı üzerindeki işlemlerimi kasmadan sekmeler arası hızlı geçişler sağlasın yeterli :)
O zaman HDD yerine bir SSD çakarsan fazlasıyla memnun eder. En ucuz SSD'ler bile kağıt üzerinde HDD'leri 4'e 5'e katlıyor hız olarak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı