Ryzen 3 1200 fiyatı düşer mi?

Haha, no'ldu? Senin Intel'in soket mi değiştirdi yoksa? Yeni anakart almak mı zorundasın? Ölü yatırım yapmışsın geçmiş olsun.

Ölü yatırım? 10 senelik i5 2500 var 2. bilgisayarda, daha da bozulmadı:D. Sen AMD kullanmaya, devam et ama 1 tane yedek AMD işlemci al ne olur ne olmaz :)

Son düzenleme:
AMD'nin en büyük olayı F/P işlemcisi olmasıydı, R3 1200 yerine i3 9100F gibi işlemciler tercih edilebilir. Hem frekansı daha yüksek hem tekli çekirdek performansı derken ama soket sıkıntısı pek iç açıcı değil.

AMD'nin en büyük olayı F/P işlemcisi olmasıydı, R3 1200 yerine i3 9100F gibi işlemciler tercih edilebilir. Hem frekansı daha yüksek hem tekli çekirdek performansı derken ama soket sıkıntısı pek iç açıcı değil.
Hala fiyat performans ürünü satıyorlar. R3 1200 AF işlemcisinin sanırım üretimi durdu. Stoklar az olduğundan R3 3100 ile aynı fiyatta satılıyor.

R3 1200 AF işlemcisine tabii ki F/P ürünü demiyorum.
Böyle güzel fiyata ikinci el R5 1600 AF bulunabilir. İşlemciler en zor bozulan parçadır. Adam sadece 2 ay kullanmış ve sıfırı 1300 TL olan R5 2600 işlemcisinin dengini böyle ucuza götürebiliyorsun.

Fiyat yönünden haklısınız sanırım. Ben fiyatı baz almadan konuştum. Ama yani burada kimi görsem i3 9100F işlemcisini baş düşmanıymış gibi gömüyor. O kadar gömülmeyi hak etmeyen bir işlemci olduğunu düşünüyorum.
İşlemcisinin kendisi kötü değil ama 9.nesil ölü bir yatırım şuan. İ9 9900K'da alınmaz artık. i7 10700K şuan İ9 9900K'dan 1000TL civarı daha ucuz.

R3 1200 alacaksanız ikinci el piyasası kaynıyor 250-450 lira arası.

Konu fanboy kaynıyor birileri bana laf atmadan hemen bu notu konu sahibine iletip kaçıyorum.

Geri
Yukarı