Ryzen 3 1200 ve GTX 1050 Sistem CS:GO Anlık Takılma Sorunu

Makaleler
3
1-2 haftadır bu sorun var. Ya el bitişinde ya da başlangıcında oyun sebepsiz yere takılıyor. Takılmalar 1 saniyelik. Ara sıra gezerken de takıldığı oluyor. Sorun ne çözünürlük ne de HDD'den kaynaklı. Çözünürlüğü 1080p yapıp ayarları sonuna kadar açtım ama nafile. HDD'ye test yaptım sorun çıkmadı. Memtest86+'da bir sorun gözükmemekte. Aynı şekilde Cinebench ile de test yaptım ve FPS ilk aldığım zamanla aynı çıktı. Render testinde de ilk OC yaptığım zamanla aynı sonucu alıyorum. (Multi = 572 - Single = 148) Sorun neyden kaynaklanıyor anlamadım gitti. 1 Hafta önce eski dandik güç kaynağımı FSP 500W 85+ güç kaynağıyla değiştirdim. Sorunun güç kaynağı olabileceğini sanmıyorum. Ayrıca;

- Sürücüler güncel.
- BIOS güncel (7A38vAC ).

Daha önce 2400MHz olan RAM'i Ryzen işlemcilerde MHz değerinin FPS'e etki ettiğini bildiğimden azıcık yani 2667MHz değerine OC etmiştim. PSU değiştirmeden önce ne olur ne olmaz diye BIOS sıfırladım. E haliyle 2400MHz'e geri dönmüştü. Sorunun bundan kaynaklı olabileceğini düşünmekteyim. Eğer sorun bundan kaynaklıysa 3000MHz civarı bir değere tekrar OC edersem zarar görür mü?

Bu arada çözünürlüğü 1080P yapınca nedense CPU kullanımı düşmüyor ve GPU kullanımı da yükselmiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı