Ryzen 3 1200 vs Ryzen 5 1600

@gleran Ryzen 2300X benzer güçte 1200 12 NM modeli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kağıt üstünde aynılar. R3 1200AF'yi kendim kullanıyorum. R3 2300X ile aynı değiller bence. Tabi zamanla göreceğim bunu daha yeni kullanmaya başladım.

Videolardan anlayabildiğim kadarıyla R3 1200 AF en kötü 1 sene kadar daha dayanacak gibi duruyor. Benim düşüncem anakartı B450 olarak alıp en aşşağı 1 sene sonrasında yetmediği yerde işlemciyi yükseltmek. Hem anakartı B450 olarak seçersem işlemciye yetmediği yerde overclock ile ufakta olsa destek çıkabilirim. Sizce bu mantıklı olur mu?

Videolardan anlayabildiğim kadarıyla R3 1200 AF en kötü 1 sene kadar daha dayanacak gibi duruyor. Benim düşüncem anakartı B450 olarak alıp en aşşağı 1 sene sonrasında yetmediği yerde işlemciyi yükseltmek. Hem anakartı B450 olarak seçersem işlemciye yetmediği yerde overclock ile ufakta olsa destek çıkabilirim. Sizce bu mantıklı olur mu?
Bence mantıklı zaman geçmesini bekleyip daha sonra 3300X alabilirsin baya sağlam bir işlemci olmuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı