Ryzen 3 1300x CS:GO düşük performans sorunu

hypergibi

Hectopat
Daha fazla  
Forumdan yola çıkarak bir PC topladım. 8 GB RAM, MSI GTX 1050 Ti, MSI A320M anakart, 1300X işlemci koyduk. Her şey güzel eyvallah tüm oyunlar çok güzel ancak gel gelelim CS:GO'da Intel'de aldığım verimi alamıyorum. Intel i3 7. nesil işlemcide aldığım verimi bir türlü yakalayamadım. İşlemci kullanan bir oyun CS:GO ancak ben bu sistemde nerede hata yaptım? Sanki sürekli loss varmış gibi oynuyorum. Takılmalar yaşıyorum oyunda ancak bu FIFA 17'de veya PES 18'de hiçbir şekilde ne kasma yapıyor ne bir şey, gayet güzel. Ancak gel gelelim CS:GO'ya girince işler değişiyor. FPS 120'lere düşüyor oyun içerisinde. Hele bir de arada donma girince işin içine iyice batıyoruz :) Bu sisteme 1600 mü yapayım yoksa gidip Intel i5 1151 7600 mü taktırayım anakartı değiştirip? Sizce 1600x götürür mü beni Intel gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok daha az FPS alman gayet doğal zira CS:GO tek çekirdek performansı isteyen bir oyun ve Intel'in i3 serisiyle karşılaştırdığımızda R3'ler bi' hayli geride kalıyor. Ancak yine de takılma yaşaman normal değil. Soruna gelecek olursak yine Ryzen 5 1600 ile 120'lere düşebilir FPS'in. En sağlıklı seçim 8. gen Intel işlemcilerin biraz daha yaygınlaşmasını beklemek. Z370 bir anakart ve i3 8350K ile sabit +200 FPS değerlerinde oyunu rahatlıkla oynayabilirsin. Hatta bu iyileşme sadece CS:GO ile sınırlı kalmaz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işlemciler overclock yapmazsan bahsettiğin gibi geride kalır ve sana bu tarz sorunlar yaşatır. CS'de yüksek FPS alacağım diyorsan çok yanlış tercih olmuş. Üstüne üstlük anakart seçimin hatalı. Attığım tablodan inceleyebilirsiniz. Anakartı B350 ve işlemciyi R3 1200 olarak tercih etseydin biraz overclock ile çok daha iyi FPS alabilirdin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,7 KB · Görüntüleme: 244
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı