Ryzen 3 1300X İle R9 270X DUAL-X OC Darboğaz Yapar mı?

Æmæth

Hectopat
Daha fazla  
Bende şu an Sapphire R9 270X DUAL-X OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı var. Yeni bir sistem kurmayı düşünüyorum. Anakart, işlemci ve RAM almayı düşünüyorum. Hedef düzgün bir şekilde PUBG oynamak :) İşlemciyi Ryzen 3 1300x alsam darboğaz yapar mı?

Kafamdaki sistem :
  • MSI B350 GAMING PLUS AMD B350 Soket AM4 ATX 64GB DDR4 Anakart
  • Ryzen 3 1300x işlemci
  • 8 GB DDR4 RAM
  • Sapphire R9 270X DUAL-X OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Yorumlarınızı bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jira 8 GB RAM tekli alacağım ileride bi 8 daha eklemeyi düşünüyorum. Asıl kafamdaki soru ryzen 3 1300x ile ekran kartımın uyumu? Çok kullanılan bir ekran kartı değil ben teşhir ürünü olduğu için yarı fiyatına almıştım vatandan.

Tekli RAM Ryzen sistem de sorun çıkartma ihtimali varmış, alınabiliyorsa 2 li al.
Ciftli alırsam 16 almam lazım 2x4 almak istemiyorum. İnternette inceleme videolarına baktım. 8 GB RAM tekli kullanan cok. Ayrıca 1-2 ay sonra alırım zaten 2. 8GB RAM'i de.

ciftli alırsam 16 almam lazım 2x4 almak istemiyorum. internette inceleme videolarına baktım. 8 gb ram tekli kullanan cok. ayrıca 1-2 ay sonra alırım zaten 2. 8gb rami de

Gerçekten sıkıntı yaşayan yoksa iyice doğrulayıp öyle alınız. Aldıktan sonra beni bilgilendirirseniz sevinirim. Ben de Ryzen sistem toplayacağım, RAM de sıkıştım kaldım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı