Ryzen 3 2200G GPU çalışmama sorunu

oriannawgold

Hectopat
Daha fazla  
İki gün önce vatan bilgisayardan;
  • A320M-DS2
  • Ryzen 3 2200G
  • 8 GB 3200 MHz RAM
aldım. Orada BIOS'u güncellediler, RAM'leri 2400 MHz'den 3000 MHz'e çektiler.
Eve gelip bilgisayarımı çalıştırdığımda ekran çözünürlüğünü 1440x900 yapmak istedim. Çözünürlüğü yükseltince ekranda görüntü gitti driverları kurmaya başladım.
Driverların hepsi kuruldu yaklaşık 5-6 saatimi aldı. Ama yine de işlemcimin içerisinde bulunan GPU'yu çalıştıramadım. Oyunlarda "5" FPS alıyorum. Nasıl çalıştıracağım konusunda yardımcı olur musunuz?
Windows 10 güncel.

Ekran Alıntısı.PNG
g.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü nereden kuruyorsunuz? Yardımcı yazılım mı kullandınız?

Support page | AMD
Linke tıkladıktan sonra, açılan sayfada "Drivers" başlığı altında, "+Windows 10 64 Bit Edition" kısmına tıklıyoruz, Ryzen Master ve Radeon Software olarak iki download linki çıkıyor. Radeon Software indirip kuruyoruz.
Radeon Software download.JPG

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,8 KB · Görüntüleme: 115
Bazı işlemleri sırasına göre yenilemekte fayda var.
Vega 8 grafik sürücüsünü kaldırın.
Windows 10 güncellemelerinin eksiksiz yapıldığından emin olun.
Anakart üreticisinin sitesinden anakartın ve işletim sisteminle uyumlu Chipset sürücülerini indirip yükledikten sonra işlemcin ile uyumlu grafik sürücülerini indirip kurmalısın.
Sonuç aynı olursa, temiz Windows kurulumu yaptıktan sonra, öncelikle Windows güncellemelerinin yapılması sonra Chipset sürücülerinin kurulması ve son olarak grafik sürücülerinin kurulması gerekiyor.

Bazı işlemleri sırasına göre yenilemekte fayda var.
Vega 8 grafik sürücüsünü kaldırın.
Windows 10 güncellemelerinin eksiksiz yapıldığından emin olun.
Anakart üreticisinin sitesinden anakartın ve işletim sisteminle uyumlu Chipset sürücülerini indirip yükledikten sonra işlemcin ile uyumlu grafik sürücülerini indirip kurmalısın.
Sonuç aynı olursa, temiz Windows kurulumu yaptıktan sonra, öncelikle Windows güncellemelerinin yapılması sonra Chipset sürücülerinin kurulması ve son olarak grafik sürücülerinin kurulması gerekiyor.
Windows'a daha yeni format attım; Sanırım direkt olarak Vega 8 grafik sürücüsünü kurmam yanlış oldu. Chipset sürücülerini indirmeyi deneyeceğim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı