Ryzen 3 2200G, RX 580'e darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan txc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B

txc

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda sistemimdeki işlemci Ryzen 3 2200G. APU olarak kullandım ve yeni bir ekran kartı alma zamanının geldiğini düşünüyorum. Saphire RX 580 Nitro+ 4G ile işlemcim darboğaz yapar mı? Full HD çözünürlükte LoL, Witcher 3, Skyrim gibi oyunlar oynayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL'de yapmaz fakat PUBG, BF gibi oyunlarda darboğaz yapacaktır. RX 580 ve RX 590 için Ryzen 5'e geçmek gerekiyor.

Lol'de yapmaz Witcher 3 ve Skyrim'de yapar açık dünya olduğundan dolayı işlemciyi zorlayan oyunlar bunlar.
Teşekkürler fakat bir arkadaşımdan 4 GB vram olanı darboğaz yapmaz demişti acaba doğru mudur ? Almamı önerir misiniz önermezseniz hangi ekran kartını almalıyım sizce ?

Teşekkürler fakat bir arkadaşımdan 4 GB vram olanı darboğaz yapmaz demişti acaba doğru mudur ? Almamı önerir misiniz önermezseniz hangi ekran kartını almalıyım sizce ?
İşlemcine göre RX 460 ya da RX 560. RX 570 bile az miktarda yapacaktır. Ekran kartı VRAM ile darboğazın alakası yok. İşlemcinin kareleri yetiştirmesi lazım. Bu yukarda dediğim ekran kartları ile uyumlu bir şekilde çalışır.

Yapmaz Ryzen 3 2200 G ve Sapphire Rx 580 4 Gb kullanıyorum 8 GB ram ile birlikte pubg de yüksek ayarda 120 fps alıyorum. Darboğaz falan olmuyor.

bazi oyunlarda witcher ve gta 5 gibi acik dunya oyunlarda 70 fps bir anda 50 fps dusuyor ve anlik takilma oluyor. Suruculer guncel diger oyunlarda bek dusus yasamiyor gayet iyi fps aliyorum mesela bf 1 ultra 1080p sync acik 60 fps

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı