Ryzen 3 2200G Sistem nasıldır?

Astra

Hectopat
Daha fazla  
https://www.teknobiyotik.com/kampanya/oyuncu-pc/amd-raven-ridge-ryzen-tm-3-2200g-3-5ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-oyun-bilgisayari-24866.html

Şu anki 1050Tİ'li sistemimi satmak durumundayım çünkü motosiklet alacağım o yüzden satıyorum ve piyasadaki ekran kartı fiyatlarının fırladığını ben de biliyorum.

Yukarıdaki linkteki sistemi düşünüyorum. RAM'ler OC'lu olarak 2800MHz de geliyormuş, daha iyi F/P yoktur herhalde ?
(Zaten benim şu anki sistemimde de APU işlemci kullandım ekran kartını sonradan taktım için memnunum para olarak daha ucuza geliyor ve sonradan ekran kartı eklenebilmesi güzel.)

Zaten hemen almayacağım yazın okul bitiminde karne günü olduğundan indirimler (KDV indirimiyle) alacağım daha indirimli olur.

1 yıl sonrada bir ekran kartı takarım. Güç kaynağını değiştirip ya da güç kaynağını direkt almışken değiştirebilirim ama bu sisteme de yeter de artar diye düşünüyorum.

Dediğim gibi RAM'ler OC 2800MHz geliyormuş daha iyi F/P yoktur herhalde varsa tavsiyelerinizi beklerim.

Link açılmıyor. Yaza doğru alacaksanız o zaman tekrar konu açmanız iyi olur yeni mimarili işlemciler ve ekran kartları çıkacak onlara göre bir sistem dizilir alacağınız zaman .

AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz Soket AM4+ 65W İşlemci Radeon RX VEGA 8 Grafik ile YD2200C5FBBOX - Nanokatalog
Gskill Ripjaws V 8GB (2x4GB) DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C15D-8GVR - Nanokatalog
TX K8S 1xMavi LED Fan USB3.0 ATX Kasa (TXCHK8S) Fiyatı
Toshiba P300 1TB 7200Rpm SATA 3.5'' (Bulk) HardDisk HDWD110UZSVA - Nanokatalog
High Power 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Aktif PFC Güç Kaynağı (HPE-400BR-A12S) (PSU daha dandik bir şey alınarak 1500₺'ye tamamlanılabilirdi ama elinizde kalır. O yüzden çok az arttırın bütçeyi.)

Bu APU sistemi toplayın. Ryzen işlemcinin içinde dahili GPU olarak GT 1030 civarı bir ekran kartı geliyor. Sistemi siz toplayacaksınız. Toplamam diyorsanız bilgisayarcıya götürün ancak sizin kadar iyi toplayamayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistemi topladığınızda sorunun olursa her zaman buraya konu açabilirsin. Yardımcı olurlar.
Az önce birisine dizmiştim böyle bir şey. Teknobiyotik'tekinin yerine bunu alın. Hem daha ucuz hem daha kaliteli. Tahminimce bu bulabileceğiniz en ucuz fiyatlardır. Yaza bırakırsanız fiyatlar artabilir. Şimdi almakta fayda var.
Anakart: MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 Micro ATX 32GB DDR4 Anakart 7A36-005R - Nanokatalog
Bütçem 100-200₺ oynar diyorsan çok daha iyisi dizilebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı