Ryzen 3 2200G Sistem RAM Takviyesi

Barış1617

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Sistem özelliklerim şu şekilde:

• Gigabyte B450m s2h anakart
  • AMD Ryzen 3 2200G işlemci
  • G.skill value 8 GB DDR4 2400 MHz RAM
  • Adata SZ6000 128 GB M2 SSD
  • Sapphire RX 570 Pulse ekran kartı
  • 400W PSU
Yaklaşık sistemi 6 ayda topladım ve gayet memnunum. FPS konusunda da başarılı olduğunu düşünüyorum. Fakat 8 GB daha RAM eklemesi düşünüyorum. Toplarken bütçem nedeniyle 2400 MHz almıştım. Yeni alacağım RAM 3000 MHz frekansta düşünüyorum. Uyumsuzluk yapar mı? Çalışma voltajlarının aynı olacağını sanmıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca sistem hakkında düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar. Sistem özelliklerim şu şekilde:

• Gigabyte B450m s2h anakart
  • AMD Ryzen 3 2200G işlemci
  • G.skill value 8 GB DDR4 2400 MHz RAM
  • Adata SZ6000 128 GB M2 SSD
  • Sapphire RX 570 Pulse ekran kartı
  • 400W PSU
Yaklaşık sistemi 6 ayda topladım ve gayet memnunum. FPS konusunda da başarılı olduğunu düşünüyorum. Fakat 8 GB daha RAM eklemesi düşünüyorum. Toplarken bütçem nedeniyle 2400 MHz almıştım. Yeni alacağım RAM 3000 MHz frekansta düşünüyorum. Uyumsuzluk yapar mı? Çalışma voltajlarının aynı olacağını sanmıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca sistem hakkında düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
2400MHz ram yanına 3000MHz alırsan çalışır fakat her iki Ram de 2400MHz de çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı