Ryzen 3 2200g vs Ryzen 3 2300x

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Yakın zamanda bir sistem toplayacağım. Toplayacağım SİSTEMDE SAPPHIRE RX570 4GB ekran kartını kullanacağım. Ama bu sistemin ileriye dönük olmasını ve iyi ekran kartlarını besleyen bir işlemci istiyorum. Ve şöyle birşey düşündüm. Ekran kartına herhangi bir zarar gelirse idareli de olsa sistemi kullanmak istiyorum. Ve ryzen 3 2200g nin içinde gerçekten güçlü bir ekran kartı var. Ama ryzen 3 2300x in içinde vega ekran kartı var mı bilmiyorum. Sizce 2300 x in içinde ekran kartı var mı? Veya 2200g ile 2300x in arasındaki performans farkları nelerdir?

2300x almalısın tabiiki de. R5 işlemcilere yakın bir performans veriyor. R3 işlemcilerinden en iyisi
İşlemciden çıkan APU'lar işe yaramaz bu arada.

2300x almalısın tabiiki de. R5 işlemcilere yakın bir performans veriyor. R3 işlemcilerinden en iyisi
İşlemciden çıkan APU'lar işe yaramaz bu arada.
Ama ben şuna bağlı olarak almak istiyorum. Eğer bir zamanda ekran kartım yanarsa Apu kartlarla idare ederim diyordum mantıklı değil mi?
Ve bu işlemciye en fazla hangi ekran kartı takılabilir gtx 1080 e kasar çıkabilir miyim?

Oyun oynayamazsın. İşlemci o kadar iyi değil rx 580 belki
Benim şuan kullandığım pc 2200g ilmeci kullanıyor ve apu sistem çoğu oyunu rahat bir şekilde full HD de oynuyorum cs go en az 110 fps alıyorum gta 5 te ortalama 45 50 pubg lite da 100 fpsin altına patlamalı böyle zorlayıcı bir an olmadığı sürece 100 fps in altına inmiyor indiği zaman da en az 80 e iniyor.

Nedendir bilmiyorum ama aklımda apular hep güçsüz işlemci olarak kalıyor. (Bunu iddia etmiyorum bana öyle geliyor) ama sanırım bende kısıtlı bütçeli olduğum için apu birnpc kullanacam.

Nedendir bilmiyorum ama aklımda apular hep güçsüz işlemci olarak kalıyor. (Bunu iddia etmiyorum bana öyle geliyor) ama sanırım bende kısıtlı bütçeli olduğum için apu birnpc kullanacam.
Eski apular kötüydü ha şimdi ki apular çok mu iyi hayır ama ekran kartı alana kadar rahat bir şekilde idare eder ekran kartın bozulur yine idare eder

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı