Ryzen 3 2200U + Vega 3 vs i3 7020U + MX130

Xehanort

Hectopat
Arkadaşlar, iki seçenek arasında kaldım tavsiyeleriniz gerek. PC okul için lazım olacak ama 1-2 RTS oyunu da oynayacağım.

Age of Empires 2 (Online oynayacağım için full HD olması lazım MX130'lu olan laptop 768p DSR ile ekrandan 1080p görüntü alma olanağım var mı acaba?)
Europa Universalis 4 bu oyun içinde Vega 3 sorun çıkarabilir dediler, ama Ryzen işlemci i3 7020U'dan %29 daha guclu genel olarak.

Ryzen laptopun avantajı 1920x1080p, daha güçlü işlemci, 128 GB SSD ve 250 TL daha ucuz.

i3 laptopun avantajı ekran kartı. Çoğu oyunda biraz daha iyi performans.

Dedigim gibi Age of Empires 2'yi full HD oynamak çok önemli. Sizce ne yapmalıyım? MX130'dan DSR ile 1080p goruntu elde edip zoomout yapabilir miyim, aynı zamanda EU4'ü Ryzen 2200U laptop ile 1080p'de sorunsuz oynayabilir miyim? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hmm cevabınız için çok teşekkür ederim. Bence de i3 7020u ve mx130 daha makul bir secim. Ama şunu sorabilir miyim? Age of Empires 2 benim için gerçekten çok önemli. Bu oyunda 768p oynarsam başarı elde edemem. Mx130 kartını kullanarak nvidia control panelden custom resolution seçerek 1080p zoomout şeklinde oynayabilir miyim ?

Sorduğun sorunun cevapını bilmiyorum ama bana bütçeni belirtirsen belki sana uygun bir laptop bulabilirim ama maximum bütçeni.

2500 tl max. Full HD olması dedigim gibi çok önemli. Europa Universalis 4 muhtemelen bu pcde oynayacağım en ağır oyun olacaktır. Age of Empires 3, BFME ve Age of Empires 2 oynayacağım, aynı zamanda programlama web tasarımı vs gibi derslere götürebileceğim bir bilgisayar lazım. Ryzen 2200u'lu olan tam aradığım tarz bir laptop ama vega 3 beni endişelendiriyor.Tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Alttaki hd maalesef ama ryzen ve 535 var içinde. İlla fulhd diyorsanda onun altındaki var bulabileceğin en iyisi.

Henüz almadıysanız ikinci el temiz gtx serisi laptoplara bakmanızı öneririm. En basitinden gtx 850m mx130'u ikiye katlıyor. Genellikle gtx serisi olanlar fullhd oluyor zaten.

Ikinizede yorumlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim. Radeon 530 için ryzen 2200u'dan ve ssd den vaz gecmiyim diyorum ya. 2. El laptoplarda riskli oldugu icin cesaret edemiyorum.

Bence bulunduğun ilde illaki temiz birşeyler bulabilirsin. En basitinden ben gtx 860m laptop kullanıyorum. 2700 civarına dolar değişmezse yazda satacağım ve bir iki kasa çiziği dışında sıfırdan farkı yok. Termal macun işi ve fan temizleme işi de zor değil. Mx 150 laptoplar 3500 3000 tl arasında, gtx 860m onu ikiye katlıyor. Haliyle temiz bulursan al pişman olmazsın.

Öncelikle benim gibi bu konuyu merak edip ilerde belki ilerde buraya rast gelecek arkadaslar için şu resmi atiyim :
20190324_203631.jpg
DSR destekleyen kartlar bunlar sevgili arkadaşlar. Mx130 ne yazıkki listede yok.

Ikinci olarak büyük ihtimalle ryzen 2200u ve Vega 3 ü tercih edeceğim ... Bir ihtimal yukarıdaki arkadaşımızın tavsiyesine uyup 2. El i7 4. Nesil HQ işlemcili 1 TB harddisk 8 gb Ram ve GTX 750m notebook buldum 2000 tl ye onada bi bakacam. Tekrardan hepinize teşekkür ederim...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı