Ryzen 3 3100 - AMD Radeon RX 6500XT sistem yükseltme

AquariusS

Kilopat
Anakart: B450M S2H.
Ekran kartı: RX 6500XT.
Yedek ekran kartı: 1050 Ti Gaming modeli.
İşlemci: Ryzen 3 3100.
RAM: 8+8 2133 MHz Corsair marka.

İşlemciyi ve ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum. İşlemciyi sıfır olarak alacağım, ekran kartını 2.el düşünüyorum.
Elimdeki RX 6500XT ve 1050 Ti ekran kartlarını satıp üstüne 3000₺-5000₺ ekleme yapabilirim.
1.elimdeki iki ekran kartı ortalama fiyatı nedir? Kaçtan satayım? Herhangi bir sorunu yok ve mining yapılmadı.
2.Rust oyununda ortalama 50-70 FPS alıyorum ve bunu en az 140'lara çıkartmak istiyorum.
3.sıfır işlemci yerine 2.el mi almalıyım?
4. işlemci ve ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Not: İşlemci için fiyat vermedim ekran kartına göre alacağım için çok da belirtmeye gerek duymadım önerin yeter.

Anakart: B450M S2H.
Ekran kartı: RX 6500XT.
Yedek ekran kartı: 1050 Ti Gaming modeli.
İşlemci: Ryzen 3 3100.
RAM: 8+8 2133 MHz Corsair marka.

İşlemciyi ve ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum. İşlemciyi sıfır olarak alacağım, ekran kartını 2.el düşünüyorum.
Elimdeki RX 6500XT ve 1050 Ti ekran kartlarını satıp üstüne 3000₺-5000₺ ekleme yapabilirim.
1.elimdeki iki ekran kartı ortalama fiyatı nedir? Kaçtan satayım? Herhangi bir sorunu yok ve mining yapılmadı.
2.Rust oyununda ortalama 50-70 FPS alıyorum ve bunu en az 140'lara çıkartmak istiyorum.
3.sıfır işlemci yerine 2.el mi almalıyım?
4. işlemci ve ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Not: İşlemci için fiyat vermedim ekran kartına göre alacağım için çok da belirtmeye gerek duymadım önerin yeter.
İşlemci için 5600 yeterli olur ekran kartı için birşey diyemeyeceğim arkadaşlar yardımcı olur.

İşlemci R5 5600 ve işlemciyi 0 almak daha iyi olur ekran kartında ise 6700XT tavsiye ederim. 2. elleri 6-7 bin TL arasında bulunabiliyor. Ayrıca tavsiyem mümkünse RAM'leri de satıp en azından 8x2 3200MHz RAM'lere geçmenizdir.

İşlemci R5 5600 ve işlemciyi 0 almak daha iyi olur ekran kartında ise 6700XT tavsiye ederim. 2. elleri 6-7 bin TL arasında bulunabiliyor. Ayrıca tavsiyem mümkünse RAM'leri de satıp en azından 8x2 3200MHz RAM'lere geçmenizdir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hemen baktım yeterli görünüyor. Videoda grafik ayarları max olmasına rağmen güzel fps değeri veriyor.

Ramlar gelecek aya kalır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hemen baktım yeterli görünüyor. Videoda grafik ayarları Max olmasına rağmen güzel FPS değeri veriyor.

RAM'lar gelecek aya kalır.

Bu arada güç kaynağınıza da dikkat etmeniz gerekli güç kaynağı yeterli seviyede olmazsa upgrade etmenin anlamı kalmaz

Bu arada güç kaynağınıza da dikkat etmeniz gerekli güç kaynağı yeterli seviyede olmazsa upgrade etmenin anlamı kalmaz
Araştırma yaparken bunu buldum.
X-POWER serisi 650W güç kaynağım var.

Araştırma yaparken bunu buldum.
X-POWER serisi 650W güç kaynağım var.
650 watt yeterli olacaktır

Geri
Yukarı