Ryzen 3 3100 CPU stres testi sonuçları

AIara

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 3 3100 ile CPU stres testi yaptım %100 altındayken 30. dakikaya kadar 75 derecede gidiyor iyi mi?

Ayrıca stok soğutucu ile Max 960 RPM fan hızına kadar ulaşabiliyorum, bu normal mi? Hızını nasıl arttırabilirim? Max hız kaç olmalı?

Sistemim: (2 Gün önce kurdum)

İşlemci: Ryzen 3 3100.
Anakart. Gigabyte B450M S2H. 3600 (OC)
RAM: GeIL Evo Spear AMD Edition 2x8 3000 MHz.
PSU: Zalman gigamax 550W PSU.
Ekran kartı: RX 570 4 GB.
HDD: 500 GB HDD (eski)
Monitör: 1280X1024. (Eski)

Dosya Ekleri

• 548.png
    548.png
    124 KB · Görüntüleme: 69
  • 666.png
    666.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 61
Fanı otomatikte bırakmalısınız. Ayrıca CBP kapalı mı? Oda sıcaklığı nedir?

Otomatikte sanırım 22 derece falan. Ayrıca mesh kasada 3 önde, 2 üstte, arkada 1 egzoz olmak üzere 6 fan bulunuyor. Fakat stok soğutucunun yeterince fan hızı yok gibi geliyor. Bazıları aynı işlemci ile 1600 RPM kadar çıkıyor.
CBP nedir?

Şu videodaki gibi CBP'yi kapatın. Sıcaklıklarda gözle görülür düşüş olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodaki gibi CBP'yi kapatın. Sıcaklıklarda gözle görülür düşüş olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim. 960 rpm fan hızıy la çalışması normal mi peki?

Sıcaklıklar yeterli olduğu için böyle yapıyor olabilir. 6 tane egzoz fandan bahsediyorsunuz hava akışı çok iyidir muhtemelen kasanın. Bundan olabilir diye düşünüyorum. Gigabyte'ın App Center ve SIV yazılımını indirip fan hızını elle kontrol edebilirsiniz. Deneyebilirsiniz oradan.

1608209476578.png

Elle kontrol etsem bile 960ı geçemiyorum bu şekil. Acaba biosta bir ayar mı yapmam lazım? sistemi daha dün kurdum pek bir bilgim yok

Dosya Ekleri

• n.jpg
    n.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 18
Aynı işlemci ve Gigabyte B450M kullanıyorum. BIOS Smart Fan'dan kontrol ediyorum. SYS fan 2000 RPM gördüğümü hatırlıyorum. Yine de akşam bir bakarım kesin bir cevap için.

Geri
Yukarı