Ryzen 3 3100 GTX 1650S sistemde işlemci yükseltme

AceTN

Picopat
Daha fazla  
Şu anki kullandığım sistemde.

İşlemci: Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: GTX 1650S Gaming X
Anakart: A320M-A Pro.
RAM: 8X2.

İşlemci güçlendirmesi yapmayı düşünüyorum Ryzen 5 5600 alacağım sistemimle ilgili bir uyumsuzluk olur mu ve FPS'mde büyük bir artış olur mu?

Şu anki kullandığım sistemde.

İşlemci: Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: GTX 1650S Gaming X
Anakart: A320M-A Pro.
RAM: 8X2.

İşlemci güçlendirmesi yapmayı düşünüyorum Ryzen 5 5600 alacağım sistemimle ilgili bir uyumsuzluk olur mu ve FPS'mde büyük bir artış olur mu?
Rekabetçi oyunlarda artış olur. Ağır oyunlarda pek bir fark olmaz ekran kartından dolayı. İşlemci sisteminle uyumlu ancak BIOS'u son sürüme güncellemeyi unutma.

Hayır herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşamazsınız. Ancak anakart BIOS'unuzu güncellemeniz gerekmekte 5. nesil işlemci desteği için. İşlemcinizi sökmeden önce BIOS'unuzu güncellemeyi unutmayın :)

BIOS güncellemelerini için sürekli takipteyim her gelen yeni sürümde güncelleme yapıyorum.

Peki bu sistem için ekran kartı öneriniz var mıdır?

BIOS güncellemelerini için sürekli takipteyim her gelen yeni sürümde güncelleme yapıyorum.

Peki bu sistem için ekran kartı öneriniz var mıdır?

Vallahi o işlemciyi taktıktan sonra 3070 Ti kadar 1080p de yolunuz var hocam. Bütçeniz nedir? Sıfır mı yoksa ikinci el mi tercih edersiniz?

Şu anda alma düşüncem yok önceliğim işlemci belki gelecek aylarda ekran kartı almayı düşünürsem fikrim olsun diye öneri istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı