Ryzen 3 3200G ve RX 570 sistem anlık FPS düşme sorunu

Andrea2

Centipat
Yeni bir sistem aldım içerisine ETS 2, GTA 4, Mafia 2, PES 2019 ve PUBG Lite kurdum. Saydığım oyunlarda hiçbir sıkıntı yok (PUBG hariç). Tüm grafik ayarlarını tek tek denedim Ultra'da 120 FPS civarı alıyorum ancak arada giren kasmalar yüzünden 1-2 saniye 10 FPS'e kadar düşüyor. Sorun nedir? V-Sync aktif ettim aynı sorun devam ediyor. Yardımlarınız bekliyorum tüm driverler kurulu. Özellikler bunlar:
  • 8 GB RAM 3000MHz
  • RX570 4 GB
  • Ryzen 3 3200G 3.6 GHz
  • 240 GB SSD

PUBG Lite RAM yemeyen bir oyun fazla. RAM'de sıkıntı olamaz. VRAM'de de yoktur. Diğer oyunlarda sorun olmadığına göre SSD de değil. Sıcaklıklarda bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü diğer oyunlarda da aynısını yapması gerekirdi. PSU'da da sorun olsa hepsinde yapardı. İşlemcinin de ultra ayarlarda darboğaz yapmaması gerekir. Çözünürlük 1080P'de olduğunu varsayıyorum tabii. Çözünürlüğünüz nedir?

Ayrıca gene de işlemci kullanımından şüphelenmek lazım başka bir seçenek gözükmüyor. MSI AfterBurner ile oyun içi sıcaklıkları ve GPU, CPU kullanımlarını atın. Özellikle FPS düşük olduğu anda ve normaldeyken atarsanız iyi olur.

PUBG Lite RAM yemeyen bir oyun fazla. RAM'de sıkıntı olamaz. VRAM'de de yoktur. Diğer oyunlarda sorun olmadığına göre SSD de değil. Sıcaklıklarda bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü diğer oyunlarda da aynısını yapması gerekirdi. PSU'da da sorun olsa hepsinde yapardı. İşlemcinin de ultra ayarlarda darboğaz yapmaması gerekir. Çözünürlük 1080P'de olduğunu varsayıyorum tabii. Çözünürlüğünüz nedir?

Ayrıca gene de işlemci kullanımından şüphelenmek lazım başka bir seçenek gözükmüyor. MSI AfterBurner ile oyun içi sıcaklıkları ve GPU, CPU kullanımlarını atın. Özellikle FPS düşük olduğu anda ve normaldeyken atarsanız iyi olur.
1440x900 Eski bir monitör 60hz
Ek olarak işlemciye yük bindirmemek için çözünürlük ve grafik ayarlarını Max. da tut. (Akıcı olacak şekilde tabi.)
Tüm grafikler max hocam 1440x900 Kullanıyorum 60 hz

RX 570 ile 1440x900 çözünürlükte darboğaz yaşamanız normal. Radeon ayarlarından VSR açın. Sonrasında monitörün çözünürlüğünü 1920x1080 yapın.

Evet çözüm olur. 900P'de darboğaz yaşamanız normal o işlemci ve ekran kartı ile.

Arkadaş VSR açabilirsin demiş, monitör alana kadar o şekilde kullanabilirsin. VSR ile çözünürlüğü 1080P'ye yükselt.

Evet çözüm olur. 900P'de darboğaz yaşamanız normal o işlemci ve ekran kartı ile.

Arkadaş VSR açabilirsin demiş, monitör alana kadar o şekilde kullanabilirsin. VSR ile çözünürlüğü 1080P'ye yükselt.
Tamamdır Deneyeceğim.

Yaklaşık 1 maç boyunca denedim. Hiç bir sorun gözükmüyordu Tek sorun ekran sığmıyor. Neyse oda yeni ekran alınca düzelir umarım. Desteğin için teşekkürler İyi günler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı