Ryzen 3 3200U Performansı Nasıl Arttırılır?

Trabzon6142

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb ram 6sı kullanılabilir tek kanal
Evet arkadaşlar bugün buraya Ryzen 3 3200U Vega 3 graphichs 8 GB RAM Windows 11 sistemi kullanan bilgisayarla yaşadıklarımı anlatacağım. Bu sistem tabii ki oyun için iyi değil ama ben işin içine oyunu da katacağım. Web deneyiminde beni üzen bir performans göstermedi. Haberleri okudum YouTube'da video izledim. Web deneyimi için iyi bir not aldı benden.

Tabii bir bilgisayar alınca içine oyun yüklemezsek olmaz. İlk başta sistemi çok zorlamak istemediğim için Valorant da şansımı denedim ve oyun keyfimi baltalayan bir performans sergiledi. Oyunda V-Sync açabiliyorum ama açınca oyun 2 saniye 30 FPS'ye düşüyor sonra yine yukarı çıkıyor. Valorant'ta istediğimizi alamadık bari CS:GO deneyelim o da aynı onu da geçtik seçenekler iyice azaldı. Rekabetçi oyunlardan biraz uzaklaşalım. Gelelim spor yani futbol oyunlarına.

Spor ayrımı yapmıyorum ama ben sadece futbol oyunlarını denedim. Size uçuk gelebilir ama ben açılışı FIFA 22 ile yaptım. Yani diyebileceğim bir performans gösterdi. 50-40 FPS arası. FIFA 21 de aynı. FIFA 17 de 60 FPS görüyor ama Valorant gibi. Seçeneklerimiz azalmaya devam ediyor. Şu an bu sistemde oynayabileceğiniz tek futbol oyunu pes 2013. pes 6 PES 2014-2015-2016-2017 bunlarda da Valorant'ta V-Sync açmış gibi oluyor yani 30 FPS düşmesi sorunu geliyor. Biraz da simülasyon oyunları Forza gibi bir düşünceniz varsa unutun bu sistemde oynayabileceğiniz tek simülasyon oyunu ETS 1. 2 değil 1 evet bu sistemde maximum bunları yapabilirsiniz. Ama sakın driver yüklemeyin performans yeri öpüyor. FIFA 22 de driver kurumadan 40-50 FPS alırken driver kurunca 30-35'e düşüyor. Belki benim salaklığım belki de bu bilgisayarın alabileceği en iyi performans bu.

Eğer performans arttırmada bilgisi olan ya da bu sorunu yaşayıp çözen biri varsa görüşlerini eksik etmesin. Modaretörlerde de bu işten anlayan insanlar fikrini yazarsa sevinmiş olurum teşekkür ederim. Mümkün ise başlığı değiştirmeyin hocam iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Türkiye'de yaşıyoruz ikinci bir RAM almam Fenerbahçe'nin şampiyon olmasına eş değer şu an yazılımsal olarak ne yapabilirim?
APU'ların gücü belli ederi belli maalesef. 3-4 FPS dışı fark yaratmaz diye düşünüyorum bi ton ayar yapsanız dahi. RAM'i çift kanal yapabilirseniz 720p'de 15-20 FPS kadar artış yaşanır herhalde.

RAM 12 GB 10GB kullanılabilir + Radeon 530 ekran kartı var Forza 4'te 30 40 FPS alıyorum Valorant da 80 90 FPS alıyorum CS:GO'da 70 80 FPS alıyorum Fornite performans modunda 40 60 FPS alıyorum ekran kartının da etkisi olabilir ama ekran kartı Vega 3'te 1 2 tık güçlü ekran kartsız 5 10 FPS daha düşük alırım. Yani RAM'i çift kanal yapıp yükseltirsen oyunlardaki takılma ve FPS düşme sorunu ortadan kalkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı