Ryzen 3 3250u laptop donuyor

Zayıf işlemci, zayıf RAM :/. O/B tüm notebooklar aynı olur demiyorum ancak bu işlemcinin bu tarz problemler yaşadığını birçok yerde okudum. AMD o/b grafik kartının iyi olmasına odaklanırken işlemci performansını sanıyorum ki es geçti. Keşke demek istemem ancak bundan sonra notebook seçiminizde yapacağınız işleme uygun, daha stabil ve ısı kararlılığı olan cihaz seçmenizi öneririm.

Ya arkadaşım hem çözüm istiyorsun hem de karşı çıkıyorsun. 4 GB RAM yetersiz ya RAM'i yükseltmeye çalış ya da Windows 8.1 yükle. Zaten senin RAM'in 2 GB o 4 GB'nin 2'sini dahili ekran kartı yiyor.

Arkadaşa diyorum ama anlamıyor ille de kendi bildiğini okuyor.

Selamlar,
Genellikle yorumlarda 4gb ram'in yetersizliğinden bahsedilmiş ama 4 gb ram sebebiyle bir pc böyle sorunlar yaratmaz. Hocam öncelikle daha stabil bir intel işlemci kullanırsanız çok çok daha az problem yaşarsınız aşağıda vereceğim yöntemleri uygularsanız probleminiz düzelecektir diye tahmin ediyorum;
* insan arayüzü aygıtları denen mouse, klavye, bluethoot aygıtı gibi aygıtları bios yönetir bu sebeple biosu cmos reset yöntemiyle biosu retlemeniz gerekiyor.
* Düzelmez ise bios güncelleyin windows üzerinden basit birşekilde yapabilirsiniz.
* Yine düzelmez ise Rami değiştirerek pc nin nasıl çalıştığını gözlemleyin. Yakın zamanda ram'leriniz miadını dolduracak olabilir.
* Son seçenek Yine de düzelmez ise ısınma kaynaklı işlemci kararlı çalışmıyor olabilir. Bu da işlemci değişmeden kurtulamayabilirsiniz.

Öncelikle herkese selamlar. Bir kaç yorumda gördüm Ram yetersiz olarak yorum yapılmış ancak ben de yıllardır 4 GB ram olan i3 işlemcili bir bilgisayar kullanıyorum ve sizin yaptıklarınızın dışında ara sıra oyun da oynuyorum. Kesinlikle de bir sorun yaşamıyorum. Anladığım kadarıyla cihaz daha yeni ve sorun yaşıyorsunuz ki bu sorun işlemci kaynaklı olabilir. Sonuçta sadece video izleniyor ve bu kadar sorun yaşamanız normal değil. Tabi insan ara yüz aygıtlarını da bir kontrol ederseniz iyi olur. USB ve bluetooth sürekli bağlanıp kopuyor olabilir bununda çözümünü @Terenas anlatmış. Yine düzelmez ise cihaz yeni olduğundan bana kalırsa değişim talep edin.

Hocam selamlar işlemcin zaten cok zayıf burada zamanında bu cihazı performans olarak öven insanları görünce çok gülmüştüm. Bu tarz haberler çok cıkacak gibi kullandığı ekran kartıda zaten yetersiz bunların hepsi birleşincede olumsuz sonuclar alıyorsun maalesef. Bazı arkadaşlar windows sürümünü yükselt demiş ama gram çare etmez :) Ben senin yerinde olsam cihazımı satar üzerine biraz daha koyup 10th gen i3 işlemcili bir notebook alır kafamı rahat ettiririm

Cihaz 1 ya da 2 haftalık yenı alındı hocam 4 GB RAM yetersız diyosunuz ya ne alakası var oyun oynamıyor bir şey yapmıyor ne alaka ben Lenovo kullanıyorum benim de donma kasmam oluyordu 4 GB RAM'ım vardı onceden LoL oynuyordum ama donma kasma yani az oluyordu bunda ekran donuyor geri getiremıyorum.

Hayır anlamadığınız şey şurda ben işletim sistemi bakımından yetersiz dedim birçok Windows 10 hizmeti var mesela cortana gibi, eğer önceden Windows 8 kullanıyorsanız çok normal bu, eğer cihazınızın üreticisi RAM belleği yükseltmeye izin veriyorsa (garantisi bitmeden) 8 GB RAM yeterli olacaktır veya takviye olarak 6 GB'da olabilir.

Yukarıda arkadaşların belirttiği üzere, işlemci ve performansı bir çok konuda asıl rolü oynayan bölümler, tıpkı bir beyin gibi düşünün. İntel bu anlamda açık ara sorunsuz ve performanslı. Tabi ki eleştiri yapılacak durumlar vardır ama özellikle bu konularda tartışmasız tercih edilmelidir. Bu özelliklerde bu bu ram derecesinde olup, sorunsuz ve tertemiz işlemlerini yürüten kullanıcılar var, tabi ki intel konfig'lerle olanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı