Ryzen 3 3300X Garanti Kapsamı

tago5454

Centipat
Merhaba herkese, bir adet Ryzen 3 3300X işlemci satın aldım. Kargo elime ulaştı. Kargo kutusunu açarken video kaydına aldım. İşlemci çalışıyor fakat içerisinde çıkan fanın bir parçası kırılmış. Bu parça soğutucu demir bloku ile fan pervanesini tutan ayaklardan biri. Bir parça da kopmak üzere gibi. Yüksek devirde değişik bir ses çıkıyor ayrıca. Satın aldığım yere ulaştım. Fan garanti kapsamında olmadığını söyledi. Sizce ne yapmam gerekli? Yardımcı olur musunuz?

Işlemci "Core Boost" kapatmadan önce boşta dahil 55-74 derece aralığında geziyordu. Bu normal midir?

Tabii ki de fan garanti kapsamındadır, ara ve iade etmek istediğini söyle. Muhtemelen olmaz diyecekler, elindeki ürünü açarken aldığın video ile Tüketici Hakem Heyetine başvuracağını söyle. Eğer yardımcı olmazlarsa başvur.

Değiştirmeleri gerekir. Ürün değişimi talep edin. Boşta 55-74 çok fazla. En fazla 55 olması gerekir. Ancak yükteki değer daha önemlidir. Boşta böyleyse yükteki değeri düşünemiyorum.

Fan garanti kapsamında değil ne demek ya? Nereden aldınız?

Üzerlerine gidin, videoyu gönderin, yine hayır derlerse THH'ye başvurun. Rehberi de bırakayım:

Fazladan elimde bu fandan var ve 50TL'ye satıyorum, eğer iade etmezseniz zararda olacaksınız. Sonuçta bu fan da para ediyor. Fiyatı satmak için değil, ürünün bir değerinin olmasından dolayı yazdım. Boş yere paranızı çöpe atmayın.

Merhaba herkese, bir adet Ryzen 3 3300X işlemci satın aldım. Kargo elime ulaştı. Kargo kutusunu açarken video kaydına aldım. İşlemci çalışıyor fakat içerisinde çıkan fanın bir parçası kırılmış. Bu parça soğutucu demir bloku ile fan pervanesini tutan ayaklardan biri. Bir parça da kopmak üzere gibi. Yüksek devirde değişik bir ses çıkıyor ayrıca. Satın aldığım yere ulaştım. Fan garanti kapsamında olmadığını söyledi. Sizce ne yapmam gerekli? Yardımcı olur musunuz?

Işlemci "Core Boost" kapatmadan önce boşta dahil 55-74 derece aralığında geziyordu. Bu normal midir?
Keşke kullanmasaydınız, iade ya da değişim konusunda daha rahat olurdu sizin. Kullanılmış ürün olduğu için satıcı bunu kabul etmeyecektir büyük ihtimalle. Yoksa kargodan çıkan ürün kırık/sıkıntılı ürün geldi diye talepte bulunsaydınız daha iyi olurdu. Bu ada 3300x için stokta çıkan soğutucular yetersiz kalıyor. Bunu canlı canlı yaşadım. Core power boost kapatmak zorunda oldum. O şekilde 70-80 derecelere yükte indirebilmiştik. Eğer imkanınız varsa iade yada değişimle uğraşmaktansa bir soğutucu alıp kullanın. Yoksa süreç çok uzun olacak gibi duruyor. Kendi adıma konuşuyorum ben olsa iade ya da değişim için uğraşmazdım. 150-200 tl arasına piyasada gayet iş görecek soğutucular var ama tabiki bu dizin maddi gücünüze bağlı birşey

Keşke kullanmasaydınız, iade ya da değişim konusunda daha rahat olurdu sizin. Kullanılmış ürün olduğu için satıcı bunu kabul etmeyecektir büyük ihtimalle. Yoksa kargodan çıktın sonra sıkıntılı ürün geldi diye talepte bulunsaydınız daha iyi olurdu. Bu ada 3300x için stokta çıkan soğutucular yetersiz kalıyor. Bunu canlı canlı yaşadım. Core power boost kapatmak zorunda oldum. O şekilde 70-80 derecelere yükte indirebilmiştik. Eğer imkanınız varsa iade yada değişimle uğraşmaktansa bir soğutucu alıp kullanın. Yoksa süreç çok uzun olacak gibi duruyor.
Hocam evet fan yetersiz gelebilir fakat o fanın da bir maddi değeri var.

Hocam evet fan yetersiz gelebilir fakat o fanın da bir maddi değeri var.
Elbette hakkınız sonuna kadar siz o işlemciyi alırken fanı da satın almış oldunuz. Sizin cebinizden çıktı o para ben naçizane fikrimi belirttim. Siz fanı ve işlemciyi kutusundan çıkarıp kullandığınız için satıcı fanın kullanılmış olduğunu farkedecektir. THH de işler çok uzun sürebiliyor. Ben buna dayanarak söyledim. Karar size kalmış elbette. Yazık ama kargo firmalarının hataları bunlar hep. Herkes mağdur oluyor satıcı da alıcı da.

kargodan çıkan ürün kırık/sıkıntılı ürün geldi diye talepte bulundum. Teslim anında tutanak tutmak gerektiğini söylediler. Garanti kapsamında olmadığını söylediler. Kararsız kaldım. İade etmeyi düşünüyordum. İşlemler uzun sürmesi beni düşündürmeye yol açtı. Bakalım biraz daha düşüneyim. Kararımı açıklarım tekrardan. Cevaplar için herkese teşekkürler.

Core Boost kapatmamdan sonra 61 dereceyi geçmedi yükteyken.

Son Durum: İade etmeyeceğim. Uzun süreler beklemek istemiyorum. İşlemci sorunsuz çalışıyor. Fanı biraz kullanırım. 1-2 ay içerisinde de artık iyi bir soğutucu alırım. Herkese teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı