Ryzen 3000 Serisi Beklenmeli mi?

Schwarse

Decapat
Yoksa 2000 serisiyle bilgisayar toplayayım mı bir türlü karar veremedim. Ryzen 3000 serisi çıkana kadar dolar uçabilir, malum burası Türkiye. Sizce beklenmeli mi ya da beklemeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde aynı şekilde kafamda deli sorular. Her gün yeni haber bekliyorum. En mantıklısı peşin para varsa eğer dolara çevirip öyle beklemek:D

Pci-express 4.0'da eklenecek anakartlara büyük ihtimalle onuda düşünüyorum bir yandan. Ne artısı olacak derseniz son kullanıcı tarafında gözle görülür bir performans artışı olmaz ama yeni teknoloji satın almak daha mantıklı her zaman.

Şuan kullandığınız başka bir sistem varsa kesinlikle beklerdim ben. 3. nesil Ryzen 3'lerin çoklu çekirdek performansı 2700X'i hatta 9900K'yı bile geçmiş gösterilen teste göre. Ben tekli çekirdek performansınında İntel'i yakalayacağını düşünüyorum 3. nesilde. Bekleyip beklememek size kalmış çünkü 5 ay kadar rahat beklersiniz. Yukarıda arkadaşlar güzel önerilerde bulunmuş aslında tüm bileşenleri alıp sadece işlemciyi bırakmak mantıklı. Anakart konusunda ise şüpheli iseniz sadece işlemci ve anakart dışında tüm bileşenleri alın bekleyin derim.

Şu anda kullandığım bir sistem var ama nette gezinmeye yetiyor ancak. Ceste tanıtılacak diye oyuncu bilgisayarımı sattım fiyatlar düşmeden elden çıkarayım diye ama Amd ters köşe yaptı sağ olsun. Allah'tan bir 20 gün askere gidip geleceğim önümüzdeki ay o arada bilgiler gelir diye tahmin ediyorum. İnsan teknolojiyi seviyorsa beklemek çok zor oluyor gerçekten:D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı