Ryzen 3300X vs 1600 AF

Yukarıdaki test 4.3 GHZ'de sanırım sizinki 4 filan mı çünkü 3600 de 4.2 GHZ olamyınca 4 GHZ altında normal çalışıyor.

Ben Intel 9400F alan ve iki gündür insanlara iade edip ryzen 5 3600 mü alayım diye soran biri olarak ne yap et 400 daha kat 3600 al derim. Belki gaming gecesinde falan 1200'e falan düşer. İkisi arasından diyorsan illa bilemeyeceğim ama 1600AF'ye bayağı zam geldiğini biliyorum. Değer mi tartışılır.

@267345 Hayır, CPB açık sekilde 4.2-4.3GHz arasında çalıştı. Maksimum 77 gördüm o da 1-2 saniyeliğine.

Yüksek performanslı bir soğutucu kullanmak garip olmuş. Ryzen alan çoğu kişi stok fan yetiyor diye Wraith soğutucuları kullanıyor.
Wraith stealth şuan 3600 için yeterli değil ki 3000 serisinde stok soğutucular yetersiz kalıyor artık R3 3100 öyle mi bilmiyorum DA'nın bile videosu var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@267345
Yeterli olmadığını ben de biliyorum fakat çoğu kişi AMD'nin stok soğutucusunu kullanıyor. Test stok fan üzerinden yapılsaydı daha iyi olurdu anlamında söyledim.

Undervolt yapabilirsin. Şu an voltaj değeri nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…