Ryzen 3600 ve RTX 2080 Darboğaz Yapar mı?

BeratCanA

Hectopat
Ryzen 5 3600 ve MSI Ventus RTX 2080 ekran kartı arasında darboğaz olur mu arkadaşlar?
Ufak bir not geçeyim:
Anakart B450-X470-X570 arasında kaldım. Bu anakartlar darboğaza etki eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Darboğaz yapacağını hiç zannetmiyorum. Ve anakartların darboğaza etkisi olmaz. En azından öyle biliyorum. Dediğim yanlışsa bilgili bir arkadaş uyarır zaten. A320 çip setli anakartlarda sadece O.C. yapamazsınız. X570/470 B450/B350 serisine göre sadece daha kaliteli.

Olmaz demiş arkadaşlar da hangi şartlar altında olmaz onu unutmuşlar sanırım :)

Yüksek çözünürlükte kullanmanız gerekiyor. Gerçi 2080 aldığınıza göre zaten 1080P'de kullanmayacaksınızdır herhalde?

Olmaz demiş arkadaşlar da hangi şartlar altında olmaz onu unutmuşlar sanırım :)

Yüksek çözünürlükte kullanmanız gerekiyor. Gerçi 2080 aldığınıza göre zaten 1080P'de kullanmayacaksınızdır herhalde?
Ağırlıkla 2K oynayacağım oyunları. FH4 BF5 GTA5 vs. Sadece CS tarzında rekabetçi oyunlarda değişecek.

Olmaz demi arkadaşlar da hangi şartlar altında olmaz onu unutmuşlar sanırım.

Yüksek çözünürlükte kullanmanız gerekiyor. Gerçi 2080 aldığınıza göre zaten 1080P'de kullanmayacaksınızdır.
İstenilirse 9900K veya Threadripper serisinden bir işlemci kullanılsın. RTX 2080, 1080P çözünürlükte yine darboğaz yapacaktır.

İstenilirse 9900K veya Threadripper serisinden bir işlemci kullanılsın. RTX 2080, 1080P çözünürlükte yine darboğaz yapacaktır.

Öyle birşey yok. İzleyin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilginiz yoksa sallamanıza gerek yok. Bilmeyen konuşmasın insanların alacağı ürünleri kafasındaki planları değiştirmesin lütfen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı