Ryzen 3600X için anakart ve RAM uyumu

sekect

Kilopat
Şu an kullandığım sistemim de Ryzen 7 2700X işlemci ve ASUS X470-F GAMING anakart mevcut. RAM olarak Hyper X 3000 MHz kullanıyorum. Tek çekirdek performansındaki artışından dolayı işlemcimi Ryzen 3600X ile değiştirmeyi düşünüyorum fakat X470-F anakartımla herhangi bir sorun yaşar mıyım? Ve 3000 MHz RAM bu işlemci için yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçalar uyumlu. Yeni işlemciyi kullanmaya başlamadan önce eski işlemciyle BIOS güncellemesi yapmayı unutmayın.

Parçalar uyumlu. Yeni işlemciyi kullanmaya başlamadan önce eski işlemciyle BIOS güncellemesi yapmayı unutmayın.
Uyumlu olduğunu biliyorum hocam benim merak ettiğim konu şu, ısınma sorunu çözüldümü bu anakart için ve 3000 MHZ RAM'ler işlemcinin performansını çok düşürür mü ?

Anakartın taş gibi, ellemene hiç gerek yok. BIOS'u güncelle yeter.

Isınma sorununun çözümü de çok basit ve zaten uzun zamandır forumda ısınma sorunu diye başlık görmedim, çözülmüştür herhalde.

Sorun olursa CPB ayarını kapatman yeter de artar bile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı