Ryzen 4000 serisi beklenmeli mi?

coolboy11

Hectopat
Makaleler
1
Ryzen 5 3600 işlemci.
ASUS X570-F GAMING anakart.
Corsair 2x8 GB Pro RGB RAM.
MSI RTX 2070 Super.
Corsiar H100X sıvı soğutucu.

Sistemim bu şekilde sadece şu an için işlemcimi Ryzen 7 3900X'e upgrade etmeyi düşünüyorum fakat 4000 serisini de bir yandan beklemek istiyorum Ryzen 4000 serisi ne zaman çıkar? Beklemeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence beklemelisiniz. Zaten AM4 soketin son serisi olacak. 3900X alınca pişman olmamanız için bekleyin diyorum. 4000 serisi çıktığında güncel kullanmak adına 3900X'i de satıp yeni işlemci alacaksanız bunun sadece sizin kesenize zararı olur. Eğer aciliyetiniz varsa iş değişir.

Bence beklemelisiniz. Zaten AM4 soketin son serisi olacak. 3900X alınca pişman olmamanız için bekleyin diyorum. 4000 serisi çıktığında güncel kullanmak adına 3900X'i de satıp yeni işlemci alacaksanız bunun sadece sizin kesenize zararı olur. Eğer aciliyetiniz varsa iş değişir.
Ben de aynı fikirdeyim fakat yeni serilerde eskilerinden tek fark olarak Mhz artışı olarak çıkarsa hayal kırıklığı olur. Kullandığım anakart ise 4000 serilerinde uyumlu ve performanslı çalışacağını düşünüyorum. Umarım kısa zaman da çıkar.

Ben de aynı fikirdeyim fakat yeni serilerde eskilerinden tek fark olarak Mhz artışı olarak çıkarsa hayal kırıklığı olur. Kullandığım anakart ise 4000 serilerinde uyumlu ve performanslı çalışacağını düşünüyorum. Umarım kısa zaman da çıkar.

Bu XT serisi gibi olmayacak öyle birşey yapmazlar. Sonuçta Intelle rekabette kalmalılar

Geri
Yukarı