Ryzen 5 1600 12nm AF GTX 1660 Super OC sistem toplama

Bu sistemde şunları seçin :
1589792256102.png

Anakartı fiyat konusunda yardımcı olsun diye ekledim fakat Biostar B450MH modelini tavsiye ederim. Stoklar yakın zamanda eklenecektir. Sistemdeki SSD kronik sorunlu o sebepten çıkardım. Onun yerine Samsung SSD tercih edebilirsiniz. 500 TL civarında. 5000 TL'yi aşmamış oluyorsunuz.

Sıfırı zor bulunur. İleri de kendinize bir bütçe ayırıp da alabilirsiniz tabii oturduğunuz binada elektrik kesintisi, voltaj dalgalanması falan yaşanmıyorsa. Tabii böyle yaparsanız biraz riskli olacaktır. Sistem tamamıyla çöp de olabilir.

Peki size göre iyi olmayan bu PSU kasa bir arada sistemler aşağı yukarı 8 bin TL sistemlere kadar konuluyor ve hazır bir şekilde satılıyor birçok sitede. Yanlış bir şeyse nasıl bu kadar alıcısı oluyor? Sorunsuz kullananlar da yok mudur? Sanırım var ki bu kadar satış oluyor.
Bu sistemde şunları seçin:
Eki Görüntüle 566271
Anakartı fiyat konusunda yardımcı olsun diye ekledim fakat BIOSTAR B450MH modelini tavsiye ederim. Stoklar yakın zamanda eklenecektir. Sistemdeki SSD kronik sorunlu o sebepten çıkardım. Onun yerine Samsung SSD tercih edebilirsiniz. 500 TL civarında. 5000 TL'yi aşmamış oluyorsunuz.

Teşekkür ederim inceleyeceğim.
Bu sistemde şunları seçin:
Eki Görüntüle 566271
Anakartı fiyat konusunda yardımcı olsun diye ekledim fakat BIOSTAR B450MH modelini tavsiye ederim. Stoklar yakın zamanda eklenecektir. Sistemdeki SSD kronik sorunlu o sebepten çıkardım. Onun yerine Samsung SSD tercih edebilirsiniz. 500 TL civarında. 5000 TL'yi aşmamış oluyorsunuz.

Baktım sisteme çeşitli opsiyonlarına. Sunduğu anakartların hesaplı olanlarında, öğreğin benim F/P açısından beğendiğim Gigabyte B450M S2H'de bulunan soğutma desteği bulunmuyor. Nedense ben bu özelliği önemsiyorum. Sizce önemli değil mi?

SSD için de şöyle bir durum var. Samsung'lar pahalı sanırım bütçemi zorlar. Ya bu sitede olan 480 GB SSD'yi tercih edeceğim ya da Gamegaraj'da sunulmayan başka bir siteden Hi-Level marka SSD tercih edeceğim. Çok mu yanlış yapmış olurum?

Son düzenleme:
Nedense ben bu özelliği önemsiyorum. Sizce önemli değil mi?
Biostar anakart gayet yeterli. Soğutma OC yapacaksanız önemli fakat 1600 işlemciye ne kadar OC yapabilir ve anakartı zorlayabilirsinzi orası ayrı. Bir sıkıntı olmaz yani anakart konusunda.
SSD için de şöyle bir durum var. Samsung'lar pahalı sanırım bütçemi zorlar. Ya bu sitede olan 480 GB SSD'yi tercih edeceğim ya da Gamegaraj'da sunulmayan başka bir siteden Hi-Level marka SSD tercih edeceğim. Çok mu yanlış yapmış olurum?
240 GB Samsung 400 TL olması lazım. Sistemdeki SSD'yi almayın. Isınma sorunu var ve ısınan SSD yavaşlar. SSD olarak Sandisk tavsiye edebilirim. Hi-Level nasıldır bilmiyorum.

BIOSTAR anakart gayet yeterli. Soğutma OC yapacaksanız önemli fakat 1600 işlemciye ne kadar OC yapabilir ve anakartı zorlayabilirsinzi orası ayrı. Bir sıkıntı olmaz yani anakart konusunda.

240 GB Samsung 400 TL olması lazım. Sistemdeki SSD'yi almayın. Isınma sorunu var ve ısınan SSD yavaşlar. SSD olarak SanDisk tavsiye edebilirim. Hi-Level nasıldır bilmiyorum.

Teşekkür ederim bunlar dışında başka bir sorum yok şimdilik. Gerçekten F/P bir sistem önermişsiniz.
@Ahmet5550

Ryzen 5 2600 + GTX 1660 Super 6 GB.

Ryzen 7 2700X + GTX 1660 6 GB.

Ryzen 5 3500X + GTX 1660 6 GB.

Sence bu kombinlerden hangisi yapılmalı? Oyun - iş - yayın hepsinin optimumu hangisi olur?

Kusura bakma lütfen etiketleyip sorduğum için.
Konu kilit.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı