Ryzen 5 1600 AF işlemci nasıl test edilir?

JenLedger

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:/Program Files/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Satış Yöneticisi
Merhaba arkadaşlar, işlemcim Cinebench testinde normalde alması gereken değerleri alırken, Passmark testinde bayağı bir az alıyor. Bunun testini nasıl yapabilirim? Hangisine güvenebilirim?

Arkadaşımda da aynı işlemci var, o yukarıda bahsettiğim iki testten de tam puan alıyor. Ben alamıyorum. Passmark testinde Floating Point Math testinden sınıfta kalıyor işlemci. Geri kalan her şey normal.

İşlemcim Ryzen 5 1600 AF bu arada. Arkadaşımın bilgisayarı ile tek farkım, anakartım. Fakat anakart puanlar için çok etkili değil deniliyor her yerde. Bununla bir ilgisi var mı? Tüm parçaları sıfır aldım.

Anakartım: MSI a320m-pro
Arkadaşımın anakartı: MSI b450m-a pro max

Düzenleme;
Passmark testi sonucum: 8094 puan
Cinebench R23 test sonucum: Multi Core 6454 Puan, Single Core 941 puan.

Arkadaşım Passmark testinde 12800 puan alıyor.

Son düzenleme:
Belki test sırasında işlemci ve anakart çok ısınıyorsa, işlemci yüksek hızlarda devamlı çalışmıyordur , bu da skoru etkileyebilir. arkadaşınızla sıcaklık karşılaştırması yapabilirsiniz.

Belki test sırasında işlemci ve anakart çok ısınıyorsa, işlemci yüksek hızlarda devamlı çalışmıyordur , bu da skoru etkileyebilir. arkadaşınızla sıcaklık karşılaştırması yapabilirsiniz.
Sıcaklık değerlerim daha iyi benim arkadaşa göre.

Arkadaşınız OC yapıyor mu?

Arkadaşınız OC yapıyor mu?
Hayır standart ayarlarda kullanıyor. Ben de standart ayarlardayım. İki bilgisayarı da ben kurdum. RAM'leri 3000 MHZ oldukları için, iki bilgisayarda da 3000 MHZ'e aldım o kadar sadece.

Hocam, bazı konularda rastlıyoruz. Aynı işlemci bile olsa silikon yapısı farklı olabiliyor. Farklı sonuçlar çıkabiliyor. Arkadaşlar da baksınlar.

Geri
Yukarı