Ryzen 5 1600 AF'yi kullanmak için Gigabyte A320M S2H BIOS Update gerekir mi?

Bysahin20

Hectopat
Siparişi verdim, kargoda ama kafama takılan konu açılması için BIOS Update gerekli mi? Gerkeli ise 1600 AF ile BIOS ekranını görebilir miyim?

Siparişi verdim, kargoda ama kafama takılan konu açılması için BIOS Update gerekli mi? Gerkeli ise 1600 AF ile BIOS ekranını görebilir miyim?
Gerekli değil. Yeni alınan S2H anakartlar "Ryzen 3000 Ready" olarak geliyor. Yani bırakın 1600AF modelini 3. nesil bile takabilirsin.

Vatan'dan siparis ettim sizce yeni midir?
Yeni sipariş ettiysen yenidir. Zaten gelince kutunun üzerinde "Ryzen 3000 Ready" ibaresini görürsün. Gerçi eski olsa ve "Ryzen 2000 Ready" olsa bile 1600AF çalışıyor diye biliyorum ama emin değilim.

B350 yongasinda yok galiba böyle bir dert olmadı iade isterim.

Bende R5 1600 AF sipariş ettim ve anakartı A320M Pro'e anakartımın üzerinde Ryzen 2000 ready yazıyor yani direkt çalışıyor BIOS güncellemeye gerek yok demek.

3000 Ready yazmasına gerek yok ki. 2600 ile aynı üretim teknolojisi değil mi bu işlemci? 2000 Ready yeterlidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…