Ryzen 5 1600 sistemde ekranda siyah kareler

MR_Slayer53

Centipat
Daha fazla  
PC:
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600.
Ekran kartı: MSI GTX 1650 Gaming X
RAM: Neo Forza 8 GB 3000MHz.
PSU: Aerocool VX Plus 400.
Anakart: A320M-HDV r4.0
Monitör: Twisted minds TM22dfa.

Screenshot_2023-03-30-09-18-20-609_com.miui.gallery.jpg

Sadece Days Gone'de böyle siyahlık yayılıyor.

Screenshot_2023-03-30-09-19-09-113_com.miui.gallery.jpg

Ama diğer oyunlarda beyaz kareler gidip geliyor. Sonra FurMark'ta ekran kartını zorladım böyle bir şey olmadı.
PSU yetmiyor da olabilir normal kullanımda hiçbir sıkıntı yok. Programlar açıyor bir tek oyunlarda yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1720309
Yapatım bu hatayı verdi ama 2 gün öncesine kadar çok iyiydi acaba psu zarar vermiş olabilirmi
Ekran kartında Overclock var mı? DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırın. Yeniden başladıktan sonra temiz bir şekilde en son sürücüyü indirin. Bir de öyle deneyin.
Buradan model numarası, işletim sistemini seçerek Game Ready sürücüsünü indirebilirsiniz.

Ek olarak şunları da sorayım. Son günlerde elektrikle ilgili bir sorun oldu mu? Kesinti vb. gibi.

Ekran kartında Overclock var mı? DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırın. Yeniden başladıktan sonra temiz bir şekilde en son sürücüyü indirin. Bir de öyle deneyin.
Buradan model numarası, işletim sistemini seçerek Game Ready sürücüsünü indirebilirsiniz.

Ek olarak şunları da sorayım. Son günlerde elektrikle ilgili bir sorun oldu mu? Kesinti vb. gibi.
Bu gün ddu ile kurulum yaptım elektrik ile ilgili bir şey olmadı bi zaman sonra boştaykende pc bi anda kendini yeniden başlatmaya başladı hatta yeni olmaya başladı

Bu gün ddu ile kurulum yaptım elektrik ile ilgili bir şey olmadı bi zaman sonra boştaykende pc bi anda kendini yeniden başlatmaya başladı hatta yeni olmaya başladı
Farklı bir PSU takıp deneyin.
Sadece varsayıyorum, PSU bozulup ekran kartına zarar vermiş olabilir. Ama ilginç olan da FurMark'ta bir sorun olmaması.
Dediğim gibi sadece varsayım.

Farklı bir PSU takıp deneyin.
Sadece varsayıyorum, PSU bozulup ekran kartına zarar vermiş olabilir. Ama ilginç olan da FurMark'ta bir sorun olmaması.
Dediğim gibi sadece varsayım.
Şuan bir yerden psu bulmam zor bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi furmarkta çalıştırınca hiçbir arıza yaşanmadı inşallah psu dandır da ekran kartına bişey olmamıştır yardımınız için teşekkür ederim

Geri
Yukarı