Ryzen 5 1600 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

Daha fazla  
Bir masaüstü bilgisayar toplama kararı aldım ve 2 aydır donanım araştırması yapıyorum. İhtiyaçlarıma ve bütçeme en uygun işlemci olarak R5 1600'ü, monitör olarak ise AOC i2769vm'yi seçtim.

Müzik prodüksiyonu yapıyorum ve uzun vadede bu konuda bir problem yaşamak istemiyorum, bu açıdan dikkat etmem gereken bileşenlerin başlıca CPU, SSD ve RAM olduğuna kanaat getirdim. Aynı zamanda oyun da oynamak istiyorum fakat bu konuda çok büyük beklentilerim yok, zira dizüstünden masaüstüne geçiş bir devrim niteliğinde olacak tahminimce (hep vasat laptoplarım oldu bugüne kadar).

Kasa için ayırdığım bütçe 4000 lira civarında. Almayı düşündüğüm bileşenleri aşağıda listeleyip, indirimleri takip ederek almış olduğum parçaları da belirteceğim.

-Sizce aralarında fazla abarttığım ve/veya yetersiz olabilecek bileşenler var mı?
-Seçtiğim RAM'in orijinal MHz değerinde çalışmama ihtimali var mıdır?
-Anakart konusunda özellikle dikkat etmemi tavsiye ettiğiniz noktalar var mı?

İşlemci : Ryzen5 1600 (alındı)
Anakart : Asus Prime B350 Plus
Ram : Corsair Vengeance 2x8GB 3000MHz
Ekran Kartı : Asus Rog Strix GTX 1050ti O.C. 4GB
Depolama : Sandisk SSD plus 240 GB
Güç Kaynağı : FSP HD700 80+Bronze 700W
Kasa : Dark N10
Monitör : AOC i2769vm (alındı)

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Güç kaynağını ileride overclock yapma, ekran kartı yükseltme gibi ihtimallere karşı 700W seçtim ve ses kartı gibi ekipmanlarım bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı