Ryzen 5 1600 ve RX 580 aniden kapanma sorunu

Eren Eker

Kilopat
Daha fazla  
Az önce sistem yaklaşık 10 dakika boşta iken gelip Spotify'ı açtım ve 10 saniye sonra hiçbir hata vermeden, tam şarkı çalarken sistem donup sesler karışıp bilgisayar kapandı.
Sistemi aldıktan 3-4 ay sonra yapmaya başladı ve bazen oyunda iken yaptı aynı şeyi. (Bu arada oyun LOL idi çok fazla PC'yi yoran oyun değildi.)
Bu tür kapanmalar neredeyse 2 hafta da 1 gerçekleşiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

(Windows günlüklerinin kapanma sırasında ve öncesindeki bildirimlerini https://www.dosya.tc/server27/ysy0gc/anidenkapanma.evtx.html linkine yükledim.)

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 1600.
Radeon Armor RX 580 8 GB OC.
Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz.
600W 80+ PSU.
Adata SU650 240GB SSD.
Seagate Barracuda 1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580 Armor fazla ısınıyor konuları gözümün önünden geçer gibi, konumuza dönecek olur isek;
Kasa modeli nedir, fazla ısıdan kapanıyor olabilir. HDD sağlığı ne durumda ?

RX 580 Armor fazla ısınıyor konuları gözümün önünden geçer gibi, konumuza dönecek olur isek;
Kasa modeli nedir, fazla ısıdan kapanıyor olabilir. HDD sağlığı ne durumda ?

Sağlıklarında hiç bir problem yok yük altında kapanma vs yapmıyor gerekli testleri yaptım.
Kasa Thermaltake V200 TG RGB modeli.

Evet kasa ile alakalı, kasanın önü tamamen kapalı ama 3 koca fan var :) Oyun için ısı değerlerini paylaşır mısınız ?

Tamamen kapalı değil sağ tarafında az da olsa hava alacak kadar ızgarası var ve ısınması normal bir Armor Rx 580 den farklı değil. Zaten ne oluyorsa yükte olmayınca oluyor hiç bir zaman yük altında kapandığını görmedim. Yük altında değilken birden yüklenince fanlar çalışmayıp Ekran kartı ısınıp kapandı diye düşünüyorum. Ekran kartı fanları nın devrini sürekli olarak yükseltip 1-2 hafta kullanacağım. Toz tutacağından vakit buldukça temizlerim, başka yolu var mıdır?

Az önce sistem yaklaşık 10 dakika boşta iken gelip Spotify'ı açtım ve 10 saniye sonra hiçbir hata vermeden, tam şarkı çalarken sistem donup sesler karışıp bilgisayar kapandı.
Sistemi aldıktan 3-4 ay sonra yapmaya başladı ve bazen oyunda iken yaptı aynı şeyi. (Bu arada oyun LoL idi çok fazla PC'yi yoran oyun değildi.)
Bu tür kapanmalar neredeyse 2 hafta da 1 gerçekleşiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

(Windows günlüklerinin kapanma sırasında ve öncesindeki bildirimlerini https://www.dosya.tc/server27/ysy0gc/anidenkapanma.evtx.html linkine yükledim.)

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 1600.
Radeon Armor RX 580 8 GB OC.
Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz.
600W 80+ PSU.
Adata SU650 240GB SSD.
Seagate Barracuda 1TB HDD.

Kanka çözümünü bulabildin mi? Bende de oluyor çok fazla ama çözümünü bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı