Ryzen 5 1600'e Stock Soğutucu ile Ne Kadar OC Yapılabilir?

technohak

Hectopat
Ryzen 5 1600'e stock soğutucu ile ne kadar OC yapabilirim?

Voltaj değerini de paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının marka ve modelini belirtirsen yardımcı olabilirim.

Benim anakartımda B350M Mortar Arctic modelinden. Ben ilk aldığımda BIOS güncellemesi falan yapmadan 4.10 GHz'e çıkarmıştım. Voltaj kırmızı değerlerde seyrediyordu. 1.449V gibi bir değerdi. Ayrıyetten belirtmek isterim ki MSI anakartlar OC açısından biraz kıtlar. Yine de yapmak isterseniz 3.60 GHz - 1.300V deneyebilirsiniz. Eğer stabil çalışmazsa 1.350V'a alabilirsiniz.

En fazla 60 - 65 civarı oldu. Stok soğutucu ile yapmıştım.

Hocam, benim stok frekans ile en fazla 74 derece oldu. Isı değerleriniz çok iyi. Bulunduğunuz ortam serin felan mı?
Hocam kasanın kapakları ful kapalı. Önde 1 tane ve arkada 1 tane olmak üzere kasa fanı var. Kasanın bulunduğu yerde masanın altı buna rağmen bende şaşırdım kaldım. Belki soğutucunun montajında sıkıntı olabilir. Kontrol etmenizi öneririm hocam.

Hocam, benim stok frekans ile en fazla 74 derece oldu. Isı değerleriniz çok iyi. Bulunduğunuz ortam serin felan mı?
Bir şey daha sormak isterim hocam. Şuan mobilde olduğumdan ötürü imzanızda yazsada göremem. İşlemci modeliniz nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…