Ryzen 5 1600X sisteme ekran kartı önerisi

GTA 4 arkadaşların da dediği gibi optimizasyon özürlü bir oyun. Bence 1050 Tİ ile devam edin paranızı biriktirin işlemciniz güçlü şuan en güçlü kartların bile altından kalkabilir paranızı biriktirin ileride daha iyi bir kart alırsınız.
hocam 1050ti i iade etme şansım olduğu için 1060 alsam mı demiştim. 2. el piyasası nasıl hocam bu kartların? 1 sene sonra kaça çıkarırım elden 1050ti tahmini?

Ekran kartları şuan zaten çok pahalı, bana kalırsa boşuna daha fazla masraf etme. Absürt bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Lakin büyük ihtimalle optimize edilmesi gereken bir sahne için ekran kartına 1000 tl daha vermek pek mantıklı değil. Diğer oynadığın oyunlarda herhangi bir sorun yaşamıyorsan. Hiç gerek yok.

hocam 1050ti i iade etme şansım olduğu için 1060 alsam mı demiştim. 2. el piyasası nasıl hocam bu kartların? 1 sene sonra kaça çıkarırım elden 1050ti tahmini?
Ekran kartı piyasasını çok bilmiyorum tek bildiğim biraz değersiz olduğu(Tüm kartlar için geçerli.)(Yanlışsam biri beni bilgilendirsin.) Ama düşünüyorum piyasada ekran kartı yok miningciler ikinci elesaldırırsa fiyatlar ne olur?
Sonra tekrar düşünüyorum seneya mining kalır mı?
Çok karışık o işi bilene sorun zaten biri gelir cevaplar.

Ekran kartları şuan zaten çok pahalı, bana kalırsa boşuna daha fazla masraf etme. Absürt bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Lakin büyük ihtimalle optimize edilmesi gereken bir sahne için ekran kartına 1000 tl daha vermek pek mantıklı değil. Diğer oynadığın oyunlarda herhangi bir sorun yaşamıyorsan. Hiç gerek yok.
bir tek age of mythology oynayabildim gta4 hariç. onda zaten tamamen akıcıydı. sistem ileride çok daha iyi ekran kartlarını kaldırır diyorsanız almaktan vazgeçeceğim 1060. 1050ti ile devam edeceğim. zaten gta 4 oynamam birdaha test amaçlı indirmiştim. dota 2 bf1 doom vs. oyunlar oynarım. gta 5 de ultrada oynamak isterim doğrusu. bunlarda beni memnun ederse sıkıntı yok.

bir tek age of mythology oynayabildim gta4 hariç. onda zaten tamamen akıcıydı. sistem ileride çok daha iyi ekran kartlarını kaldırır diyorsanız almaktan vazgeçeceğim 1060. 1050ti ile devam edeceğim. zaten gta 4 oynamam birdaha test amaçlı indirmiştim. dota 2 bf1 doom vs. oyunlar oynarım. gta 5 de ultrada oynamak isterim doğrusu. bunlarda beni memnun ederse sıkıntı yok.
1050 Tİ'nın 1080P ultra ayarlar için Technopat YouTube kanalında test videosu vardı onu izleyebilirsin. Veya indir kendin dene.:D

1 sene sonra 550TL'den fazlaya almazlar. Daha azda olabilir.
550tl iyi bence hocam 770 tl ye aldım zaten indirimli. 1 sene sonra 2. el olarak satabileceksem süper :) bir de işlemci iyi ekran kartı biraz zayıf diye tam verim alamama korkum vardı. işlemci farkını ortaya koyar mı yinede?

Son düzenleme:
550tl iyi bence hocam 770 tl ye aldım zaten indirimli. 1 sene sonra 2. el olarak satabileceksem süper :) bir de işlemci iyi ekran kartı biraz zayıf diye tam verim alamama korkum vardı. işlemci farkını ortaya koyar mı yinede?
Işlemci hiç zorlanmaz, ekran kartı tam yükte çalışır. GTX1080TI bile besleyebilen bir işlemciden bahsediyoruz burda :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı