Ryzen 5 1600X ve RX 570 sistem GPU kullanımı düşme sorunu

Whystreo

Hectopat
Bazı oyunlarda (CS:GO, Squat, Arma 3, Six Siege, Rust) GPU kullanımım %0'lara kadar düşüyor. Ama işin garip tarafı 0'a düştüğünde oyunda donma olması gerekirken olmuyor. İster istemez FPS düşüşleri oluyor neden oluyor anlamadım ama BF1, BF4 gibi oyunlarda bir problem olmuyor.

Video karşılaştırmalarında baktığımda benim sistemimdeki kullanıcılar, benden daha yüksek FPS'ler alıyorlar oyunlarda.

Bilgisayarımı yeni 1 ay önce topladım garantiye göndermeli miyim?

Ekran kartım ortalamanın altında gözüküyor.
Benchmark testim bu şekilde:

Sistemim:
  • Kasa: Cooler Master MasterBox Lite 5 500W 80 Plus USB 3.0 Pencereli MidTower
  • Monitör: ASUS VP248H 75 HZ 1 MS 1920X1080 GAMING
  • Anakart: GIGABYTE GA-A320-DS3 AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz OC DVI/VGA Anakart
  • Ekran Kartı: GIGABYTE RX 570 GAMING 4GB DDR5 256 bit AMD Radeon
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 95W 6 Çekirdek
  • RAM: 2XCORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit
  • SSD: TOSHIBA OCZ 240GB TR200 SATA3 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
  • HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke sistemi toplamadan önce fikir alsaydınız 1 ay önce alınmış bir PC için 1600x işlemci ve single RAM hata olmuş, sağlık olsun.
Senden daha fazla FPS alanlar DUAL kanal RAM kullandığı için FPS farklı çok doğal muhtemeden problemin kaynağı single RAM.

Program hatalarından yanlış göstermeler olabiliyor, başka bir programda denerseniz başka bir sonuç alabilirsiniz diye düşünüyorum.
İade etme gibi bir imkanınız var mıdır diyecem 1 aylık bir sistem için zor garantilik birşey olduğunu sanmıyorum, parçalar mantıklı seçimler değil.

@Silinen üye
@FalconPolat
@Steward
Rami yanlış yazmışım tek slot değil çift slot.
Keşke sistemi toplamadan önce fikir alsaydınız 1 ay önce alınmış bir PC için 1600x işlemci ve single RAM hata olmuş, sağlık olsun.
Senden daha fazla FPS alanlar DUAL kanal RAM kullandığı için FPS farklı çok doğal muhtemeden problemin kaynağı single RAM.

Program hatalarından yanlış göstermeler olabiliyor, başka bir programda denerseniz başka bir sonuç alabilirsiniz diye düşünüyorum.
İade etme gibi bir imkanınız var mıdır diyecem 1 aylık bir sistem için zor garantilik birşey olduğunu sanmıyorum, parçalar mantıklı seçimler değil.

Msi afterburner programından ve bir kaç tane daha değer gösteren programlardan denedim.
Sonuç hepsinde aynı gpu kullanımı düşüyor.
Sistem neresinden tutsan elinde kalır o anakarta o işlemci hiç yakışmamış tek modül 16 GB RAM için zaten söylenecek söz yok.
Anakartın kötü olduğunun farkındayım en kısa sürede değiştireceğim
Evet, yok mu fikri olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı