Ryzen 5 2400G, ekran kartsız 3-4 ay idare eder mi?

TinyUnder1905

Hectopat
Arkadaşlar PC toplayacağım ve dolar yüzünden ekran kartına bile param yetmiyor. Bu işlemci ile tanıştım ve yüksek bir performans verdiğini gördüm. Ortalama 3-4 ay arası ekran karsız kulanacağım ve oynadığım oyunlar GTA 4, CS:GO, ETS 2 gibi oyunlar. Technopat videolarını izledim ve para ve performansı iyi olduğunu gördüm. Sizce beni bu 3-4 ay idare eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu size kalmış bir durum. Sizi tatmin ediyorsa kullanabilirsiniz istediğiniz kadar.

Ram MHz'sini yüksek tutarsanız rahat rahat sizi idare eder ama ram MHz'si düşük ram alırsanız sıkıntı yaşatabilir lakin bende de 2400G var ramlerim 3200 MHz de çalışmıyordu ekran kartı aldım yine 3200 MHz de çalışmıyor tavsiyem anakartı msi model iyi bir anakart seçimi yapmanız.

ATI Radeon 3450 ekran kartlı sistemimi 9 senedir kullandım. Bir kaç ay önce ekran kartı sonra da işlemci bozuldu, şu anda da ATI Radeon 3600 kullanıyorum. Yani isterseniz sizi sistem 9 sene bile götürebilir. 9 sene sonra hiç bir iş yapmaz orası da ayrı mesele ki değiştirmenin çoktan vakti gelmiştir.

ATI Radeon 3450 ekran kartlı sistemimi 9 senedir kullandım. Bir kaç ay önce ekran kartı sonra da işlemci bozuldu, şu anda da ATI Radeon 3600 kullanıyorum. Yani isterseniz sizi sistem 9 sene bile götürebilir. 9 sene sonra hiç bir iş yapmaz orası da ayrı mesele ki değiştirmenin çoktan vakti gelmiştir.
Bu yorumu okuyunca gönlüm gözüm açıldı ama ben pc aldıktan sonra ekran kartını alır isem büyük ihtimale intele geçerim şu an zaruriyeten dolayı amd yi seçiyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı