Ryzen 5 2400G & GTX 1660Ti Darboğaz Yapar mı ?

Night'sFury

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu yaz Ryzen 5 2400G'li APU bir sistem toplamıştım. Sistem özelliklerim şu şekilde:
  • -AMD Ryzen 5 2400G İşlemci
  • -High Power 500W 80+ PSU
  • -Adata 8x2 3000 Mhz RAM
  • -MSI B-350 PC Mate Anakart
Daha önce aynı mesajı RTX 2060 için atmıştım arkadaşlar. Bu süre zarfında gözümü 3. nesil Ryzen'lere dikmiş ugrade beklerken Nvidia GTX 1660Ti ile ani bir çıkış yaptı. İşlemcimi upgrade edip şimdiki işlemcimi 2. elden satmak uğraştıracağından sorumu biraz değiştirerek soruyorum. Ryzen 5 2400G GTX 1660Ti'a 1080p de darboğaz yapar mı ?

Çoklu çekirdek performansı fena değil. 1080P'de belli oyunlarda bir miktar darboğaz yapabilir ama pişman edeceğini sanmam. Büyük ihtimalle konunuz bütün konuların onaylandığı sırada falan açıldı da aşağılara düştü.

Çoklu çekirdek performansı fena değil. 1080P'de belli oyunlarda bir miktar darboğaz yapabilir ama pişman edeceğini sanmam. Büyük ihtimalle konunuz bütün konuların onaylandığı sırada falan açıldı da aşağılara düştü.
Teşekkür ederim cevabınız için. İşlemciyi APU olarak kullandığımdan hem işlemci hem ekran kartı görevini görüyor ve çok ısınıyor. Ekran kartını alınca işlemcinin tek görevi işlemcilik olacak ve daha serin çalışacaktır. Ufak bir overclock ile üzerinden kalkabileceğimi düşünüyorum.

Uzun zamandır aktif değildim cevapları da oldukça merak ediyordum fakat ne yazık ki cevap gelmemiş soruma. Sağlık olsun artık alınca göreceğiz galiba.
Youtube de bu gibi testlerin olması lazım boşuna beklemişsiniz.
Teşekkür ederim cevabınız için. İşlemciyi APU olarak kullandığımdan hem işlemci hem ekran kartı görevini görüyor ve çok ısınıyor. Ekran kartını alınca işlemcinin tek görevi işlemcilik olacak ve daha serin çalışacaktır. Ufak bir overclock ile üzerinden kalkabileceğimi düşünüyorum.
Neden 2400G almak istiyorsunuz? 2600 veya 2600X daha iyi olur.

Hocam uzun zamandır girmiyordum kusura bakmayın. Ekran kartım hala yok. Bunun yanı sıra 3. nesil Ryzenler de çıktı. Benim monitörüm de çok eski 1400x900 çözünürlüğünde bir monitör. Black Friday'e kadar para biriktirip hem işlemcimi yenileyip, hem ekran kartı alıp, hem de monitörü almak istiyordum. Fakat yakın zamanda Palit GTX 1660Ti Stormx çok büyük indirime girdi. Malum Black Friday'e de baya bi zaman var. Palit'in bu modelini alıp şimdilik idare edebilirim diye düşünüyorum fakat hala karar vermedim. Eğer bi tavsiyeniz varsa duymaktan memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı