Ryzen 5 2400G ve RX570 darboğaz yapar mı?

Tabi neden olmasın?
Asus B350MK anakart (Satıyorum, Full ATX alacağım).
R5 2400G işlemci (Kule tipi soğutucu kullanıyorum)
2x8GB 3200MHz Gskill RAM (2933MHz değerinde kullanıyorum).
Asus Expedition RX570 4GB OC versiyonu
Seasonic 750W Tam modüler PSU
Kingston 120GB SSD
2 tane de mekanik HDD mevcut.

Merhaba, benzeri bir sistem topluyorum. İşlemci ve Ram'imiz aynı. 570'siz oyun performansı nasıldı acaba? Bir süre ekran kartsız idare edeceğim ancak bazı eski oyunları oynayabilmek istiyorum, bir de NBA 2k19 hevesim var :)

Merhaba, benzeri bir sistem topluyorum. İşlemci ve Ram'imiz aynı. 570'siz oyun performansı nasıldı acaba? Bir süre ekran kartsız idare edeceğim ancak bazı eski oyunları oynayabilmek istiyorum, bir de NBA 2k19 hevesim var :)
APU performansı beni pek tatmin etmedi açıkçası. NBA denemedim. CS GO 100 FPS dolaylarında oynadım. Strateji ağırlıklı oyunlarda VRAM kaynaklı kasmalar yaşadım. Sorunsuz oynadığım tek oyun da Left 4 Dead 2 oyunu idi, kaldı ki o oyun da çok eski zaten :)
APU pek de oyun oynamalık değil derim kişisel görüşüm olarak. GPU alana kadar günlük işleri görmelik, basit motorlu CS GO gibi oyunlar oynamalık bir kart.

Sistemimi Mart sonunda ilk başta 2400G APU olarak toplayıp daha sonra (geçen hafta) da RX570 koydum. 1080p oyun oynuyorum, harika bir uyumla çalışıyorlar. Hatta işlemci, ekran kartı için biraz güçlü kalıyor. RX580 ya da 1070Ti da sorunsuzca besleyebilen bir işlemci kendisi.
Sizdeki RX570 8GB mı yoksa 4GB'lık model mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı