Ryzen 5 2500X sistemin hangi parçalarını yükseltmeliyim?

Bygkhn7109

Hectopat
Anakart; MSI B450 GAMING Plus.

İşlemci; AMD Ryzen 5 2500X 3.6 - 4.0GHz.

RAM; 2X Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz.

Ekran kartı; RX 570 Armor 4G OC.

Güç kaynağı; FSP Hyper k 600W

Bildiğim kadarıyla işlemcim şu an bana yetiyor ancak pek iyi olmadığını biliyorum. Bu yüzden bu sistemden yola çıkarak ileride "ki bu çok zor" bir ekran kartı alırsam, aynı zamanda nelerin yükseltilmesi gerek bilmek istiyorum. Örneğin ekran kartını bir üst seviyeye taşıdığımda anakart onu idare edebilecek mi? Ya da işlemcim yükü kaldırabilecek mi? vb. yaklaşık 1.5 sene falan geçti PC'nin üstünden o yüzden buradaki bilgili arkadaşlardan yardım almak istedim. Belki durumlar daha kötüye gitmeden bir şeyler alabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Bence şimdilik daha iyi bir ekran kartı düşünün. Ya da işlemci. Diğer parçalar yine idare eder. Tabii kit halinde alacaksan 2x8 GB RAM derim. İşlemci daha ön planda ama.

2500X güçlü bir işlemci değil. İşlemci öncelikli olarak değiştirilmeli.
Peki herhangi bir önerin var mı?
Bence şimdilik daha iyi bir ekran kartı düşünün. Ya da işlemci. Diğer parçalar yine idare eder. Tabii kit halinde alacaksan 2x8 GB RAM derim. İşlemci daha ön planda ama.
2 tane ram var, 2 tane daha mı almam gerek?

Aslında elimde 2 Bin TL yi aşacak kadar var. Ancak öğrenci olduğum için pek harcama taraftarı değilim. Daha uygun fiyat performans tarzı bir şeyler bulsam iyi olur. Siz sadece fiyatını pek düşünmeden bunun bir üstünü, yani aldığımda farkı hissedebileceğim bir işlemci önerseniz?

Aslında elimde 2 bin TL'yi aşacak kadar var. Ancak öğrenci olduğum için pek harcama taraftarı değilim. Daha uygun fiyat performans tarzı bir şeyler bulsam iyi olur. Siz sadece fiyatını pek düşünmeden bunun bir üstünü, yani aldığımda farkı hissedebileceğim bir işlemci önerseniz?

R5 3600.

Aslında elimde 2 Bin TL yi aşacak kadar var. Ancak öğrenci olduğum için pek harcama taraftarı değilim. Daha uygun fiyat performans tarzı bir şeyler bulsam iyi olur. Siz sadece fiyatını pek düşünmeden bunun bir üstünü, yani aldığımda farkı hissedebileceğim bir işlemci önerseniz?
3600 alın. Para biriktirip ekran kartı alın sonra da.
Ayrıca eğer sisteminiz size yetiyorsa ellemeyin. Şu anda gayet iyi.

Geri
Yukarı