Ryzen 5 2600 CPU overclock geri alma

Zillakami

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ryzen 5 2600 işlemcim var ve CPU-Z'den 3.8MHz'de çalıştığını gördüm fakat normal hızı 3.4 MHz. Kendim overclock yapmadım. Bu değeri nasıl terkar 3.4'e alabilirim?
Anakart Gigabyte X370M GAMING 3.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarından Turbo Boost'u kapatabilirsin.

BIOS'da öyle bir ayar göremedim. Gigabyte'nın kendı uygulaması easytune ve Ryzen Master'den yapmaya çalıştım fakat 3.4'e almıyor. Ve Core Speed bir 2800 oluyor bir 3700 oluyor sürekli sürekli değiişiyor genelde 3800-3900 oluyor. Anlamadım korkmaya basladım

BIOS'da öyle bir ayar göremedim. Gigabyte'nın kendı uygulaması easytune ve Ryzen Master'den yapmaya çalıştım fakat 3.4'e almıyor. Ve Core Speed bir 2800 oluyor bir 3700 oluyor sürekli sürekli değiişiyor genelde 3800-3900 oluyor. Anlamadım korkmaya basladım
Ben B450M-A Pro MAX kullanıyorum biosa girdiğimde direk sol üste çıkıyor olmadı biosu sıfırla belki öyle çözülür.

Ben B450M-A PRO Max kullanıyorum BIOS'a girdiğimde direkt sol üste çıkıyor olmadı BIOS'u sıfırla belki öyle çözülür.

BIOS sıfırlamayı yaptım fakat olmadı CMOS reset falan hepsini yaptım işe yaramadı anlayamadım bir de voltaj ayarlarından çok korkuyorum 3.4GHz için voltaj kaç olmalı? 3.8 için voltaj kaç olmalı?

Eğer BIOS'tan default yapmayı görüp yapamıyorsanız BIOS pilini çıkarıp birkaç dk bekleyip takın.

Onları yaptım işte onlarla olmuyor. Şimdi Gigabyte easytune ile 3.4'e aldım 0.400 ile 1.100V arasında gidip geliyor fakat PC res atınca tekrar 3.8 oluyor anlamıyorum
@recepbaltaş
@Recepbaltaş
İşlemci sürekli 2500MHz ile 3800'e gidip geliyor. Voltaj .1.224V ama bazen 0.400 oluyor. Voltajın dengesiz olması, Core Speed'in sürekli değişmesi ve 3.4 olmaması.Hangi birine ne yapmam gerekiyor
Ben B450M-A PRO Max kullanıyorum BIOS'a girdiğimde direkt sol üste çıkıyor olmadı BIOS'u sıfırla belki öyle çözülür.

BIOS'dan bir ayar buldum otomatikdeydi, onu kapattım ve şu an 3.4MHz'de çalışıyor sabit. Core voltage 1.140vbazıları 3.4MHz için çok diyor. Bende endişeleniyorum. Sence normal mi? Ve nadirende 0.400'e düşüyor ve tekrar çıkıyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı