Ryzen 5 2600 Ekran Kartsız Sistem Toplama

@Toprak Aga Manisa da yaşıyorum. Bu ay içinde alabilirim sistemi bütün parçalarıyla birlikte birde O.C yapmayacağım öyle yüksek anakartlara yönelmek istemiyorum bütçem 3000 TL'di 3350 TL'ye zorladım. Indirim için bilgi verdiğin için teşekkür ederim 😉
Birde O.C yapmayacağım ve fiyatı düşürmek için A320 chipset li anakart seçersem bios güncellemesi yapmam gerekirmi R5 2600 için gerekirse hiç uğraşmadan Msi B450m pro m2 le devam ederim.
Birde 150 TL civarı hem anakart 200 TL civarında işlemciden kıssam fiyat için 1500x e düşürsem değermi değmez derseniz aynı şekil sistemi değiştirmeyeceğim amacım Normal-High ayarlarda oyun oynamak sorduğum sorulara cevap verip aydınlatırsanız teşekkür ederim

Son düzenleme:
@Toprak Aga Manisa da yaşıyorum. Bu ay içinde alabilirim sistemi bütün parçalarıyla birlikte birde O.C yapmayacağım öyle yüksek anakartlara yönelmek istemiyorum bütçem 3000 TL'di 3350 TL'ye zorladım. Indirim için bilgi verdiğin için teşekkür ederim 😉
Birde O.C yapmayacağım ve fiyatı düşürmek için A320 chipset li anakart seçersem bios güncellemesi yapmam gerekirmi R5 2600 için gerekirse hiç uğraşmadan Msi B450m pro m2 le devam ederim.

Hocam sizin için zorladım kasa sırıtıyor ama bütçeye ancak bu sığıyor :(

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Anakart: Asus Prime B450M-K
RAM: GSKILL 8GB 3000 MHZ
PSU: THERMALTAKE SMART RGB 80PLUS 600W
Kasa: Everest Rampage Redsky
HDD: WD Caviar Blue 1 TB

Toplam: 3409 TL

Everest markası diyince elim titriyor :D Olsun Ryzen 2600 var :)

Hocam ben fiyat düşürmeye çalışıyorum siz yükseltiyorsunuz ya 😂😂 sistemi beğendim o kasayı da çok hoşuma gitti everest olması önemli değil tamam pek sevilmeyen ama o kadar da ezmek hoş olmaz elektrik olarak belki parçaları (psu vb.) Alınmaz ama kasaları alınabilir durumda olduğuna şüphem yok

Hocam ben fiyat düşürmeye çalışıyorum siz yükseltiyorsunuz ya 😂😂 sistemi beğendim o kasayı da çok hoşuma gitti everest olması önemli değil tamam pek sevilmeyen ama o kadar da ezmek hoş olmaz elektrik olarak belki parçaları (psu vb.) Alınmaz ama kasaları alınabilir durumda olduğuna şüphem yok
Yakında sana 10000 TL'Lik sistem dizeceğim herhalde Vatan'dan. :) Ufak artışlarla. :)

Hocam birde resmini attigim sistemden başka sistem düşünmüyorum sistem toplamaya uğraşmayın rica etsem sadece sordugum sorulara yanıt verebilirmisiniz? Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim 😊

Hocam birde resmini attigim sistemden başka sistem düşünmüyorum sistem toplamaya uğraşmayın rica etsem sadece sordugum sorulara yanıt verebilirmisiniz? Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim 😊
Sizin dizdiğiniz sisteme gelirsek, CoolerMaster MasterBox Lite 5 hava sirkülasyonu açısından kötü bir kasa. Buda videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM 8 GB 3000 MHZ olsaydı gayet iyi sistem olurdu.

Yani sistemi şöyle değiştirebilirsiniz:

RAM: GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
Kasa: Everest Rampage Redsky MidT Atx Kasa - Vatan Bilgisayar

Ah Everest Ah :D

1500X muhabbeti ise bahsetmiştim sanki :) 1 Nesil tek çekirdek performansı geride kalması 2 Nesil de düzeltilmesi felan...

Sizin dizdiğiniz sisteme gelirsek, CoolerMaster MasterBox Lite 5 hava sirkülasyonu açısından kötü bir kasa. Buda videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM 8 GB 3000 MHZ olsaydı gayet iyi sistem olurdu.

Yani sistemi şöyle değiştirebilirsiniz:

RAM: GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
Kasa: Everest Rampage Redsky MidT Atx Kasa - Vatan Bilgisayar

Ah Everest Ah :D

1500X muhabbeti ise bahsetmiştim sanki :) 1 Nesil tek çekirdek performansı geride kalması 2 Nesil de düzeltilmesi felan...

Gözüm cooler master de kalmadi değil çok çekici bi kasa olduğu ortada 😁 bu everest kasayı seçip birde TT smart rgb 500w secsem işimi rahatlıkla görür degilmi?
@Toprak Aga @FearlyGhost Yakınımdan kredi kartı buldum fakat en fazla 3100 tl sınırı var, benim oynayacağım oyunlar belli R5 2600 de fazla olduğu için daha az performans verecek olan R5 1500x'e göz yumup karar kıldım sınıf arkadaşım da yeni aldı kullanıyor. En yakın zamanda alacağım O.C yapmayacağım için A320m bir anakart önerir misiniz? Ekran kartını da Rx 580 4gb modelini almayı planladım önümüzdeki kışa doğru
R5 2600 alamamak ne kadar üzücü olsada bilgisayarsız kalmaktan kat ve kat daha iyidir.

2 anakart arasında kaldım hangini önerirsiniz vatan pc den alıncaktır.

ASUS PRIME A320M-E AMD A320 AM4 Ryzen DDR4 3200(O.C.) MHz USB 3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-...-ryzen-ddr4-3200-mhz-o-c-usb-3-1-anakart.html

Bu anakartlara bios uptade yapmadan R5 1500x kullanabilirim değilmi?

Son düzenleme:
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
Anakart: Asus Prime B450M-K
RAM: GSKILL 8GB 3000 MHZ
PSU: Işıqlı Mışıqlı PSU
Kasa: CORSAIR SPEC-04
HDD: WD Caviar Blue 1 TB

Toplam: 3158 TL
[/QUOTE]
merhaba arkadaşım bilgisayarlar hakkında fazla bilgim yok ama şu sistemi atsam bilgisayarı toplayınca çalışır mı ??

r5 2600
msi b450m a
Kingston HyperX Fury 8gb 3000 mhz ddr4 ram
Seagate 3.5 500gb barracuda 7200rpm 64 mb cache sata 3.0 harddisk
COOLERMASTER MASTERCASE PRO 3 USB 3.0 MATX MİNİ TOWER KASA
CORSAIR CARBİDE SERİSİ CHAMP/SPEC-04 KIRMIZI/SİYAH TEMPERLİ CAM MidT ATX KASA
tam olarak

Yeni konular

Geri
Yukarı