Ryzen 5 2600 Ez Debug LED'i Sürekli Yanıyor

Awehtf

Decapat
Öncelikle parçalarımdan bahsedeyim:
  • İşlemci Ryzen 5 2600
  • Anakart MSI A320M PRO-VH PLUS(Bios Update'i yapıldı.)
  • RAM HX429C15PB3A/8
Anakart üstündeki Ez Debug LED'lerinden işlemci LED'i yanıyor (sürekli olarak). İşlemciyi daha önce servise göndermeme rağmen hiçbir sorun çıkmadı ve bu yüzden kafam epey karıştı. Servise tekrar göndersem bir şey değişir mi? LED kasanın düğmesine bastığım andan itibaren hiçbir şekilde sönmeden yanıyor. Görüntüde gelmiyor önceki konumda bahsetmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işlemcinizde bir sorun yok. Ez Debug Led hatası ile bende karışlaştım. Çareyi Anakartı garantiye göndermekle yetindim. Sorunu ise şuydu. Ben BİOS güncellemesi yaparken BİOS hata vermiş güncelleme yaparken güç kesilmiş anlık. Anakartı yenisi ile değiştirdiler sorun çözüldü. Sizde de böyle bir sorun olabilir.
BIOS Güncellemesi Sonrası PC Açılmaması

AM4 Anakart işlemci ve RAM’i görmüyor

Son düzenleme:
BİOS pilini çıkart 2 dakika bekle geri tak çalıştır. Olmazsa Ekran kartını sök öyle tak çalıştır. O EZ Debug Led lambası sönene kadar dene bunları bi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı